Dwaj mężczyźni – pilot i pasażer ponieśli śmierć na miejscu w wypadku lotniczym do którego doszło na polach między Nieborowem a Bobrownikami, w okolicach lotniska w Nieborowie. Do wypadku doszło dzisiaj, 31 maja około godz. 10. 

Jak nam powiedział obecny na miejscu komendant PSP w Łowiczu st. bryg. Jacek Szeligowski, samolot uległ całkowitemu uszkodzeniu, ale nie stanął w płomieniach.

Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon dwóch osób, ale ich personalia nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Żona pasażera była obecna na miejscu zdarzenia, ale nie pozwolono jej podejść do wraku. W wyniku szoku zasłabła i pogotowie udzielało jej pomocy.

Służby dochodzeniowe nie pozwoliły na wydobycie ofiar do momentu, aż przeprowadzą swoje czynności. A te prowadzić będzie prokuratura oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Straż prowadzi przeczesywanie terenu w promieniu 1 km od miejsca wypadku, pod kątem elementów, które mogą mieć związek z wypadkiem.

Na miejscu nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przed wypadkiem od samolotu oderwało się skrzydło. Pasażer awionetki miał 38 lat, a lot otrzymał w prezencie urodzinowym. Pilot miał lat 42.

Aktualizacja

Oficjalnie podano, że pilot miał 43 lata i jednocześnie był właścicielem samolotu, pasażer miał lat 48. Oboje byli mieszkańcami Warszawy.

12 komentarzy

 1. Czy pilot miał licencję na ten typ samolotu ? I podczas jakiego manewru doszło do katastrofy.

 2. Ta awionetka latała nad moim domem codziennie….nawet kilka razy w ciągu dnia…. wczoraj przejeżdżałam obok lotniska… łza zakręciła się w oku… tam tak pusto, wszystko zamknięte..nic sie nie dzieje….zgasło…. a brakuje tej codzienności…

 3. ja niedaleko mieszkam czyli w bednarach . Przysyłam dla rodziny wyrazy współczucia.

 4. Arkadiusz Lew – Kiedrowski,członek zarządu abc data

 5. Tragedia. Łowicz składa wyrazy współczucia.

 6. W niektórych aeroklubach jest zasada w Boże Ciało się nie lata .Wyrazy wspólczucia do rodziny .Pokój ich duszy

 7. OBAJ – bo dwóch mężczyzn

 8. “Obydwaj” byli, nie “oboje”

 9. Tragedia….prezent jeszcze..

 10. To fakt..czasami bardzo nisko latają..

 11. Niech jeszcze niżej nad domami latają