Dobiegł końca największy od lat remont podlegającej pod OSiR Pływalni Miejskiej w Łowiczu. Do basenu została już dopuszczona woda, a próbki pobrała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Jeśli wyniki badań nie wykażą niczego niepokojącego, pływalnia może zostać otwarta już w przyszłym tygodniu.

Nowe płytki wokół basenu (na zdjęciu jeszcze przykryte folią). Fot. Tomasz Matusiak

– Już podczas wykonywania prac okazało się, że potrzebny był większy remont niż w poprzednich latach, podczas rutynowych prac konserwacyjnych – mówił nam dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński. – Wszystko jest gotowe, kiedy tylko będziemy mieli wyniki badań, basen zostanie otwarty. Badania te są standardową procedurą.

Tym, co bywalcom basenu zapewne rzuci się w oczy najbardziej, są nowe płytki wokół niecki basenu (potocznie nazywane „plażą”). Usprawnione zostało ogrzewanie, a także oświetlenie. Pomalowane zostały ściany i poprawiona ogólna estetyka samej głównej pływalni oraz pozostałych pomieszczeń. Fugi nad natryskami zostały wymienione na sylikonowe (bardziej szczelne). Tak jak zawsze w czasie przerwy letniej dokonano chlorowania wody, usprawniony został też jej przepływ.

Cały remont kosztował ok. 120 tys. zł. Prace prowadzone były od 19 czerwca.

2 komentarze

  1. A chloru na basenach juz sie dawno nie uzywa..

  2. To jest farsa ze od tylu lat wydaje sie igromne pieniadze na ten basen ktory powinien zostac zaorany. Jak zawsze w lowiczu prowizorka. Jakas grota solna i sauna na sile.nie wspomne juz o basenach zewnetrznych.zamiast zrobic cos raz a porzadnie jak wszyscy inni -sochaczew,kutno.tak wlasnie wyglada zarzadzanie naszym miastem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.