Najprawdopodobniej w najbliższą sobotę, 30 czerwca o godz. 10, zostaną otwarte dwa zewnętrzne baseny dla dzieci i młodzieży przy ul. Kaliskiej (na zapleczu miejskiej pływalni). Korzystających z basenów ucieszy na pewno informacja, że w tym roku woda w nich będzie podgrzewana.

Przypomnijmy, że na terenie przy ul. Kaliskiej ustawione są w tym roku po raz trzeci dwa baseny zewnętrzne o wymiarach 12,5 x 6,5 m. i głębokości: 60 cm i 1,2 m. Ich mankamentem od początku okazała się temperatura wody. Ta powoli się nagrzewała i często temperatura oscylowała wokół 20 stopni Celsjusza. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Kuczyński zapewnia jednak, że w tym roku kąpiący mogą liczyć, że woda będzie miała temperaturę 25 – 27 stopni. Podgrzanie wody zapewnią zakupione prze OSiR i zamontowane już przy basenach pompy ciepła.

Jak deklaruje dyrektor baseny będą działać od godz. 10 do godz. 18. Od godz. 18 do godz. 20, będzie zaś dla osób dorosłych otwierana pływalnia kryta. Jeśli będą złe warunki atmosferyczne baseny zewnętrzne pozostaną zamknięte, a działać będzie działać będzie tylko basen kryty. Do czasu jednak rozpoczęcia wakacyjnych prac konserwacyjnych (terminu jeszcze nie ustalono).

Dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia mogą korzystać z basenów odkrytych nieodpłatnie, dorośli zapłacą 8 zł. Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej (do 18 roku życia) wynosi 4 zł. Ze zniżek korzystać będą mogli też posiadacze łowickiej „Karty 3 Plus”, „Karty Seniora”. Zakupione bilety są ważne cały dzień.

 

Komentowanie nie jest możliwe.