Przebudowę infrastruktury pasażerskiej oraz modyfikację otoczenia stacji kolejowych, m.in w Głownie i Strykowie planuje PKP PLK. W niedalekiej przyszłości planowane prace mają doprowadzić do budowy tzw. węzłów multimodalnych, ułatwiających przesiadkę z pociągu do innego środka transportu.

W Głownie i Strykowie, gdzie budynki dworcowe zmodernizowano w poprzednich latach, zakres prac obejmował będzie montaż kładek dla pieszych oraz stworzenie trzynastu nowych miejsc parkingowych (w tym także dla osób niepełnosprawnych) w każdej z miejscowości. Dodatkowo, na terenie stacji staną nowe wiaty rowerowe.

Ewentualna modernizacja z pewnością ucieszy mieszkańców głowieńskiej Zabrzeźni, którym umożliwi bezpieczne i o wiele krótsze niż dotychczas przejście na perony od strony ul. Topolowej.

Dodajmy, że projekt na budowę węzłów multimodalnych obejmuje także przebudowę stacji Zduńska Wola oraz stworzenie przystanku pod nazwą Pabianice-Północ. Całościowa wartość zamówienia wynosi prawie 20 milionów złotych.

5 komentarzy

 1. Wreszcie.

  • Na razie to jeszcze nie widać żadnej różnicy w porównaniu z tym co było 10, i więcej, lat temu. Też były różne plany. Poczekajmy na efekty.

 2. Zainteresowany

  Dobra wiadomość.
  Czy oprócz przejścia, przebudowa mogłaby iść w kierunku umożliwienia połączeń np. z Warszawą?

  Swoją drogą może udałoby się zainstalować w Głownie rower wojewódzki? Biorąc po uwagę ilość rowerów zaparkowanych na stacji, mogłoby mieć to sens.

 3. Czy ktoś wie coś bliżej na temat terminów?