Ze wstępnych informacji jakie do nas docierają wynika, że Krzysztof Kołach, dotychczasowy wójt gminy Bedlno, po 25 latach rządów przegrał w tegorocznych wyborach.

Wójt Krzysztof Kołach podczas sesji Rady Gminy Bedlno, 28.01.2018. Fot. D.Grąbczewska
Wójt Krzysztof Kołach podczas jednej z sesji Rady Gminy Bedlno, 28.01.2018. Fot. D.Grąbczewska

Porażka jest sromotna. Spośród trzech kandydatów na wójta wygrał Józef Ignaczewski, który założył własny komitet wyborczy. Co więcej, uzyskał ponad 50 proc. głosów, co oznacza, że w gminie Bedlno nawet nie będzie II tury wyborów. To spektakularne zwycięstwo Józefa Ignaczewskiego oznacza, że mieszkańcy gminy Bedlno chcieli zmiany władzy – po ćwierć wieku.

70 komentarzy

 1. Jak świat światem zasada jest jedna, zdrajca zawsze pozostanie zdrajcą.

 2. Może w końcu będą dopłaty do paneli fotowoltaicznych i likwidacji śmieciuchów

 3. Mieszkanka gminy

  Będąc w wielu gminach, nie spotkałam się z tak nieuprzejmą i nieprofesjonalną obsługą w Urzędzie Gminy.
  Wielu urzędników nie stosuje się do zapisów ustawy o :
  – wykonywaniu zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie;
  – zachowaniu uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami (…);
  – zachowaniu się z godnością w miejscu pracy i poza nim.
  W gminie w przeciągu ostatnich 5 lat nie podjęto żadnych konkretnych inwestycji, zwłaszcza infrastrukturalnych czy w sektorze edukacji.
  Mam nadzieję, że za kadencji nowego wójta nastąpi reorganizacja Urzędu Gminy i prężny rozwój gminy.

 4. Ludzie opanujcie się, co was interesuje w jakich relacjach i z kim jest czy była wójtowa. . Jest nowa władza i to wójt będzie pokazywał jakim jest człowiekiem i gospodarzem, to on będzie z mieszkańcami i z kadra. Nasze oczy będą zwrócone na jego osobę i jego dzialania. My go wybieralismy.

 5. zejdzie z wójtowej!to dobra i serdeczna osoba rozgrzeszcie najpierw siebie potem innych ,ludzie są wredni dopóki człowiek jest naiwny i da się to wykorzystywać jest ok !ja na jej miejscu teraz na tych wszystkich wybrednych i wrednych gebach bym się odegrała tak jak traktowano ja!

 6. musi się pilnować teraz nie przystoi

 7. A czy przypadkiem też przez chwilę nie byla praca w innym urzędzie w Ży i co… Hmm może przez tą buzie że ho ho ha ha ha

 8. byle by wstydu zonka nie przyniosła bo buzie to ma ze ho ho wiadomo kto będzie rządził

 9. Ania,Krysia,Rysia,Stasia,Zenek,Kaziu,Rysiu…..wszyscy najlepiej sie spakujcie bo nowa wladza ha ha ha

 10. Naprawdę ta zmiana była już konieczna. Pan były wójt osiągnął szczyty , nie powinien wygrać już ostatnich wyborów. Cztery lata stracone w rozwoju gminy. Szkoda , że ludzie dopiero teraz to zrozumieli.
  Pan wójt pozwolił sobie na zbyt dużo w różnych kwestiach, zawodowych i prywatnych.
  Pan Józef ma ciężki „ kawałek” pracy do wykonania. Nie będzie miał łatwo.
  Oczekiwania duże, presja,
  uważam , że da radę bo jest uczciwy, młody, wykształcony.
  Oby tylko nie poszedł w ( wino – kobiety i śpiew)

 11. Mam dobrą wiadomość dla wątpiących w nowego wójta i chwalących Kołacha min. za to ,że gmina nie jest zadłużona. Też nie mam nic do niego jako człowieka , ale jako wójt to kompletnie się wypalił. Żeby taka duża i niegdyś bogata gmina była w ostatniej trójce gmin województwa łódzkiego pod względem inwestycji(razem z Łaniętami i jeszcze jakimś pipidówkiem ) to już lekka przesada. Gorzej już być nie może.

 12. Magda pakuj manatki, znęcałas sie nad wójtową a nie przewidziałas takiego scenariusza. Kto mieczem walczy od miecza ginie. Zabierz Kasie ze sobą.

 13. kołach gminy nie zadłużył a nowy zmienia lub był zwalniany często z pracy czyli nieporadny narobi długów a wszyscy będą płacić

  • Często zmienia pracę? Może dlatego, ze dzisiaj ludzie nie boją się walczyć o lepsze jutro i nie chcą tkwić w czymś co im nie pasuje. To, ze kiedyś jak ktoś po szkole zawodowej dostał prace i pracował w niej przez 40 lat, to nie oznacza, ze teraz tak jest wśród młodych i wykształconych.

   • głosujący

    Józio zbierał ceny pł rol do gazety W 2014 w W. S. Józio zasiadł w k o w Szewcach liczył głosy tak że o ho ho.. , wygrał ten co miał wygrać? Tuż po wyborach kariera polityczna chłopaka wystrzeliła , kierownik AR i MR w Kutnie z PSL. Został zwolniony , lub wy . ? Podczas obecnej kampanii samorządowej z Górczyńskim z PSL (Górczyński niby z listy PIS ? ) w tandemie chodzili po chałupach z kwitami , papierami umawiani byli na indywidualne rozmowy ? dokonał się cud ? Józio wystrzelił wynikiem jak z procy? Jak snajper, jeden strzał, skąd dobiegł? .. warto się zastanowić…?

 14. Z takim zwrotem Józek to ty jesteś tego pana najbliższą rodziną czyli kolesiostwo a w uczciwość i porządność tego pana nie wątpię ale na pewno wystawia to na próbę , ba trzeba mieć naprawdę dużo siły aby ten beton potłuc.jakim będzie wójtem jak to mówią pożyjemy zobaczymy. Jak mu się nie uda będziesz pierwszym który bedzie pisał tak samo jak teraz o byłym wójcie j

 15. Uczciwi ludzie wygineli razem z dinozaurami ???

 16. Bufon to chyba ty jesteś Józek to porządny i uczciwy człowiek

 17. łatwo jest kogoś opluć większość z was jeszcze nie dawno włazilo w ”””””’ kołachowi i klaniało się mu w pas za pisanie o przekretach bezpodstawnie jest sąd i może was ukarać dowodów nie macie Nowy wójt to bufon nie mówi dzień dobry nawet znajomym zamknięty w samym sobie wójtowa to już w ogóle mam nadzieje że to jego rządzenie wyjdzie wam bokiem. Boli mnie taki jad w ludziach jesteście żałośni

 18. Pamiętajmy jedno grabie grabia do siebie nie od siebie

 19. kazdy mysli o korzyściach dla siebie i dla rodziny a gdzie uczciwość,??co za czasy

 20. nowy wójt już promuje radną która kiedyś startowała i była olana ciekawe kto teraz na nią głosował trzeba uważać kto z jej rodziny będzie miał z tego profity.

 21. na dodatek dumne i uwazaja sie niewiadomo za kogo na to trzeba miec szkole wyglad i charakter !oby nowy wojt paniusie ustawil

 22. Jesli chodzi o p Kołacha to nic do niego nie mam, ale po co trzymał te bandę patalachow która na niczym się nie zna. Podejrzewam że nie jeden z nas musiał wiadro neospasminy wypic żeby wejść do urzędu załatwić sprawę.

 23. Niektórzy się martwią o Panią Kasię? A co z Panią Anetą? Czyżby tych Pań, które powinny się martwić o posadę było więcej?

 24. Nie wiem po jakich szkołach są panie ale faktycznie siedziały na stołkach jak te święte krowy i nie potrafiły odpowiedzieć na najprostsze pytanie.

 25. nalezy sie porzadny sort wielkich pracowników bez większej szkoly co niektorzy przy panu Kolachu niezle juz w piórka obrośli

 26. Szkoda ze nie ABC

 27. Dokładnie Ania jakieś CBA czy inna powinna przetrzepac wszystko i sprawdzić co tam się działo. Pan Ignaczewski powinien o to wystąpić żeby machloje Pana Kołacha nie poszły na jego temat konto. Gratulacje Józek!

 28. Ignacy Kubiak

  A czemu boicie się pismacy podac i się przedstawić. Strach Was ogarnia. To jest demokracja! Trzeba to uszanować. Gratulacje dla nowej władzy.

 29. Mieszkaniec Florianowa

  JÓZIU TO DOBRY CZŁOWIEK KTÓRYM KIERUJE ŻONKA BO SAM SOBIE KRAWATU NIE ZAWIĄŻE ALE Z MIĘKIM SERCEM WĄTPIE ABY TEN BAŁAGAN OGARNĄŁ BO TO SĄ ZALEGŁOŚCI Z KILKUNASTU LAT

  • Mieszkanka Bedlna

   Człowiek, który miał odwagę i wygrał pokaże też , że można rządzić bez knucia ,chamstwa , agresji, arogancji i wielu innych niechlubnych przymiotów . Brawo Panie Józefie ! Żona jest również ok.!

 30. Pani jola niech się zajmie porządkami na swoich posesjach bo tylko potrafi zasmradzać całą gmine kurzymi odchodami a co jak by miała władze to by już nic paniusi nie powstrzymało

 31. mieszkanka Bedlna

  Teraz żeby gmina dobrze funkcjonowała to jeszcze pół ludzi kołacha wypier……..i obsadzić nowymi normalnymi z kompetencjami.Nigdy nie lubił Bedlna to teraz Bedlno bardzo się cieszy i gratuluje mu przregranych wyborów.

 32. mieszkaniec Bedlna

  Ale co teraz z panią Kasia będzie? Może ktoś wie gdzie są wolne etaty?

 33. Alez radosna wiadomosc??? Wreszcieeee koniec partyjnego betonu….Brawo rodacy…przebudzenie nastąpilo….

 34. Alez radosna wiadomosc??? Wreszcieeee koniec partyjnego betonu….Brawo rodacy…przebudzenie nastąpilo….

 35. No i Cara nie budiet !!!

 36. Gratulacje dla Józka!!! Mam nadzieję, że będzie tak dobrym Wójtem, jak dobrym był Ministrantem!!!

 37. Gratulacje dla nowego wójta.
  Powinien na nowym stanowisku dobrze się rozejrzeć , ponaprawiać to i owo. Szczególnie sprawy księgowe powierzyć nowym fachowcom.
  Zacząć od „ inwestycji” , których w gminie brakuje.
  Życzę mu aby był dobrym i sprawiedliwym gospodarzem.

 38. Najlepszy kandydat wygrał!!!

 39. Pożyjemy zobaczymy jak się sprawy potoczą

 40. Kałach tak łatwo się nie poddaje – chyba, że ma coś lepszego w ofercie. Co by było, gdyby nagle Pan Ignaczewski (z różnych powodów) nie mógł objąc stanowiska? Replay?? Czy co?

 41. to jest inteligentny uczciwy człowiek miejmy nadzieje ze bedzie godnie reprezntowal gmine ale najpierw trzeba przesortowac troche !!

 42. jest nadzieja ze wszyscy pracownicy zostana sprawdzeni kto nie ma matury i odpowiedniej szkoly do domu a nie pracowac po znajomość bez wiekszych umiejetnosci ci co maja gospodarstwo takze do domu !!moze wkoncu paniom ram pracujacym korona z glowy spadnie i zaczna sie klaniac pani wójtowej !

 43. jest nadzieja ze wszyscy pracownicy zostana sprawdzeni kto nie ma matury i odpowiedniej szkoly do domu a nie pracowac po znajomość bez wiekszych umiejetnosci ci co maja gospodarstwo takze do domu !!moze wkoncu paniom ram pracujacym korona z glowy spadnie i zaczna sie klaniac pani wójtowej !

 44. Pan Krzysiek był dobrym wójtem na poziomie i z klasą nie to co ten wieśniak. Może nie było za dużo inwestycji ale przynajmniej gmina nie jest zadłużona…

 45. Co prawda liczyłem, że Jola Wodzyńska wygra i będzie ktoś z rozumem, ale trzymam kciuki za Naszą Gminę

 46. Czas na rozgrzeszenie panie Krzysztofie

 47. żeby nie było tak że nowy wójt będzie brał ładną pensje a dla gminy nic nie zrobi bo to nie wiele umiejący człowiek należący do psl tylko przefarbowany. Daj Dobry Boże by coś DOBREGO DLA NASZEJ GMINY ZROBIŁ !!!

 48. Oby jeszcze rada gminy była z poza komitetu PSL. Ciekawe jakie wyniki do rady

 49. Kontrola i jeszcze raz kontrola za przekręty . Gratuluję nowemu wójtowi

 50. Nareszcie ! Mam nadzieje ze nowy wójt zaprowadzi pozytywne zmiany bo tak jak obecnie wyglada gmina to padaka . Zero rozwoju , nic się nie dzieje i mozna wymieniać godzinami co niedobrego zrobił Pan Kołach. Gratulacje dla nowego wojta!

 51. Może w końcu w Stradzewie będzie światło ? na ulicach.

 52. Wilkowyje……wilkowyje……

 53. Choć nie głosowałam na Pana Ignaczewskiego a na Panią Jole to i tak jestem zadowolona z wyników. Koniec perfidnej wladzy p. Kołacha. Juz nie bedzie rozdawania etatów dla swoich. Mam tylko cicha nadzieję ze zapanuje w koncu w Urzędzie porządek a pracownicy i Urząd będą dla mieszkancow a nie dla Wojta i samych siebie.

 54. Brawooooo, brawoooo. Niech się Kasia trzęsie 😀

 55. Tak jest! Gratulacje dla Pana Ignaczewskiego! Liczymy na to, że nasza gmina odrodzi się na nowo i nie będzie szarym i niechętnie odwiedzanym miejscem… Każdy ma nadzieje, że nie będzie już “ludzi Kołacha”, ze strony urzędowej jak i prawnej 🙂

 56. Nikt z nas nie jest bez winy! Każdy ma coś za uszami.

  To są wstępne wyniki, a nie ostateczne! A zamęt zawsze warto siać takimi artykułami, które nie są wiarygodne..

 57. Wkoncu dobrac sie do jego przekrętow.juz Pawlak nie pomogl hehe

 58. To teraz można skontrolować przekręty Kołacha !!!
  Musieli wszyscy dostać po dupach żeby wrócił rozum !
  Cóż wiocha !

 59. Klęska Kołacha !!!

 60. Mieszkanka gminy Bedlno

  Nareszcie ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.