Przed tunelem modernizowanego wiaduktu kolejowego w ul. Arkadyjskiej zostaną zamontowane bramownice, które ostrzegą kierowców samochodów dostawczych i ciężarowych, że ich pojazd jest zbyt wysoki, aby przejechać tunelem.

Samochód dostawczy nie zmieœścił się pod wiaduktem nad ul. Arkadyjską. fot. tb

Przypomnijmy, że w ciągu roku w tunelu w Arkadyjskiej dach na skrzyniach ładunkowych traciło zazwyczaj kilka takich samochodów.

Bramownica, czyli pozioma belka, zostanie zawieszona na stalowej konstrukcji kilka metrów przed wjazdem do tunelu. Wysokość jej zawieszenia będzie odpowiadać wysokości tunelu, więc zbyt wysoki samochód uderzy najpierw w belkę, która nie uszkodzi pojazdu. Kierowca zaś będzie miał czas, aby wyhamować pojazd przed wjazdem do tunelu.

Przed tunelem na ul. Arkadyjskiej powstaną bramownice, które ostrzegą kierowców samochodów dostawczych i ciężarowych o niskim stropie w tunelu pod wiaduktem.

Loading ... Loading ...

Decyzja o montażu bramownic oznacza zmianę wcześniejszego stanowiska ratusza. Pytaliśmy o to w 2017 roku i od burmistrza Krzysztofa Kalińskiego słyszeliśmy wówczas, że miasto nie zamierza inwestować, a kierowcy winni zwracać uwagę na ustawione z obu stron wiaduktu oznakowanie.

Co jeszcze będzie zainstalowane w tunelu w Arkadyjskiej napiszemy w najbliższym papierowym wydaniu NŁ i jego e-wydaniu.

Wbił się pod wiadukt i stracił dach

7 komentarzy

 1. Grzegorz Pełka

  Będzie o 60 cm do szerokości 550 cm. Dwa samochody osobowe będą się mogły minąć.

  • czytelnik

   Byłem świadkiem jak 2 auta typu seicento się minęły w tym dotychczasowym tunelu… Lusterka całe.

 2. RYSZARD57

  Może ktoś zna termin oddania do użytku wiaduktu?Wyjazd z Warszawskiej na Bolmowską niekiedy wymaga pobrania Relanium !

 3. Szkoda, ze tunel nie będzie poszerzony…. Znów będzie problem z przejazdem, a przy takiej inwestycji można było poszerzyć, aby minęły się dwa samochody.. A może choć światła??? Rano od Zatorza trudno się wydostac

 4. Może ktoś władny wypowie się kiedy choć jeden termin tej inwestycji zostanie dotrzymany.W normalnym kraju wykonawca tej inwestycji powinien iść za zasądzone kary w skarpetkach.Vega powinien nakręcić komedię bez angażowania aktorów tylko sami pracownicy powinni pokazać tempo pracy-ubaw po pachy.

 5. czytelnik

  Po 11 lamp LED w obu tunelach, nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.