Tylko jedna oferta wpłynęła na ogłoszony przez gminę Kiernozia przetarg na odbiór odpadów z terenu gminy w 2020 roku. Formalnie przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty i gmina jeszcze nie kalkulowała wysokości opłat dla mieszkańców, ale wszystko wskazuje na to, że również i w tej gminie nie obędzie się bez znaczącej podwyżki.

Jedyną ofertę w przetargu złożyła firma, która również i do tej pory obsługuje gminę Kiernozia jeśli chodzi o odbiór odpadów, czyli spółka PreZero należąca do Grupy Toensmeier. Usługę wycenili na 881.388 złotych.

Co to oznacza dla mieszkańców gminy Kiernozia? – Jeszcze nie mamy kalkulacji, ale cena za odbiór odpadów segregowanych może zbliżyć się nawet do 25 złotych od osoby – dowiedzieliśmy się w gminie. Aktualnie wynosi ona 15,50 złotych od osoby.

Radni będą musieli się pochylić nad projektem dotyczącym podwyżek opłat za odbiór odpadów na sesji Rady Gminy, która zaplanowana jest w przyszłotygodniowy poniedziałek, 25 listopada.

Kiernozia, fot. archiwum NŁ
Kiernozia, fot. archiwum NŁ

8 komentarzy

 1. Cieszcie się, że nie mieszkacie w Głownie.

 2. Teraz wszyscy będą pier***ić jak to źle jest a za 4 lata znów pójdą głosować na Pisiorków. Jeszcze niech ta ich minimalna 4000zł wejdzie to będzie 50zł od osoby za śmieci. Ciemnota i brak rozumu!

  • Jesteś dużym indolentem jeśli wysuwasz takie wnioski. Poczytaj sobie o reformie śmieciowej, kto i kiedy ją wprowadził i o jej skutkach.

   • No kto?
    PO w lipcu 2013 wprowadza obowiązek przetargów organizowanych przez gminy na wywóz śmieci. Skutkiem tej ustawy obecnie są monopoliści, którzy wykorzystując fakt, że są jedynymi odbiorcami śmieci stosują wysokie opłaty 🙂
    Potem do władzy dochodzi PiS. Robi kilka ciekawych nowelizacji tej ustawy, wprowadzajac np opłatę recyklingową, co powoduje wzrost opłat, bo zawsze koszty przerzuca się na klienta 🙂 Ostatnie zmiany tej ustawy są właśnie teraz odczuwalne, więc jedni zapłacą 2 razy tyle, a inni 3 czy nawet 4 🙂
    Przeanalizuj jak te zmiany wpływają na poszczególne podmioty:
    – zwykly Kowalski 2 – 4 razy więcej
    – galerie handlowe – mniej ok 20%
    i ciekawostka: koszty przedsiębiorstwa zarządzającego śmieciami spadają z poziomu ok 35% do niecałych 15%

    Jak już wspomniałem, to klient – czyli Ty lub ja zapłaci najwięcej 🙂
    Można dalej się obrzucać błotem PiS-PO, ale od 4 lat rządzi PiS 🙂 i to do nich trzeba kierować się z pretensjami.

    Od przyszłego roku w górę idzie akcyza na używki, śmietki, art. spożywcze, pojawi się kolejny podatek do paliwa – więc paliwo, na koniec prąd (rząd już kagańca nie utrzyma energetyce – szacuje się, że podwyżki wyniosą od 50 do 100%)
    Do tego pożyczka (haha) z ZUS na 13 emerytury i kolejna pożyczka z ZUS na obecne potrzeby 😉 Już teraz moje składki są wypłacane na obecne emerytury, zadbaj sam o siebie.

    500+
    700-
    Suweren zadowolony.

    Pozdrawiam

 3. Elo w Łowiczu

  Panowie posłowie do roboty. Bo za rok kolejne podwyżki będą!!! Złe prawo!!!!

 4. Proszę zauważyć kto takie prawo na szczeblu krajowym przyjął. Wszystko drożeje

 5. Ale w Głownie jeszcze gorzej

 6. Slaaabo!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.