Część mieszkańców gminy Łyszkowice, którym nie podoba się decyzja wójta Adama Ruty o odwołaniu dyrektora GOKiS Piotra Klimkiewicza, ma jeszcze nadzieję, że można ją cofnąć.

Piotr Klimkiewicz
Piotr Klimkiewicz

Od wczoraj, 2 lutego, trwa zbieranie podpisów pod petycją do wójta. Na razie organizatorzy nie są w stanie podać nam ile dokładnie podpisów już zebrali.

– Po pierwsze, przez 15 lat pracy dyrektor Klimkiewicz zdobył nasz zaufanie – mówiła nam Ewelina Wójt, jedna z osób zbierających podpisy. – GOK funkcjonował dobrze, był dostępny dla mieszkańców, a dyrektor miał dobry kontakt z młodzieżą i dziećmi. Swoim zaangażowaniem, czy to w działalność sportową, czy też przez działalność w OSP, pokazał, że życie gminy nie jest mu obojętne. Poza samym faktem odwołania, nie podoba nam się też jego nieelegancka forma oraz to, że zmiana została przeprowadzona z dnia na dzień, bez konkursu. Nie mieliśmy nawet okazji zapoznać się z tym, co ma dla nas do zaoferowania nowa dyrektor. Nawet jeśli nie jest to niezgodne z prawem, to kłóci się z poczuciem przejrzystości życia publicznego. W naszym odczuciu, mamy podstawy sądzić, że decyzja wójta o odwołaniu dyrektora była motywowana względami osobistymi, a nie dobrem kultury w gminie.

Osoby zaangażowane w akcję zapewniają, że jest to oddolna inicjatywa obywatelska, sam Piotr Klimkiewicz odcina się od niej.

– Jest mi bardzo miło, że tak wielu ludzi okazuje ze mną solidarność, ale zapewniam, że nikogo nie nakłaniałem do prowadzenia takich akcji – mówił w rozmowie z nami odwołany dyrektor.

Przypomnijmy, że wójt Adam Ruta zarzuca Piotrowi Klimkiewiczowi łamanie przepisów prawa, powołując się na wyniki kontroli w zakresie rachunkowo-księgowym.

19 komentarzy

 1. mateusz i ania

  jak można mieć niezarejestrowaną firmę? Albo się ma i jest zarejestrowana albo się ściemnia i się firmy nie ma oszukując przy tym Państwo jak i tych wszystkich uczciwie zarabiających ludzi. Trochę to żałosne

 2. mateusz i ania

  by wójt wyszedł z twarzą powinien ogłosić konkurs na dyrektora. Przeprosić mieszkańców i pokazać iż każdy kto spełnia wymogi może zostać dyr. GOKiS. Zapewne osoba po wieczorówce nawet nie złożyła by cv bo by się wstydu tylko najadła.

 3. Czytelnik NŁ

  Ludzie i ludziska ta czała sytuacja jak by jej nie bronił smierdzi na odległość. Bez wzgledu na osoby czy to jest kobieta/facet czy dyrektor/sprzątaczka nie postępuje sie tak z ludźmi Nie znam osobiscie obydwojka bojaterów sprzeczki ale nie trzeba byc mieszkańcem waszej gminy by wywnioskować jaka panuje tam zawiść Proponuje Nie skupiajcie się na samych osobach tylko na faktach w jaki sposób coś się skończyło i w jaki coś zaczęło czyli morale kultura dyplomacja etyka profesjonalizm i zdrowy rozsądek z zachowaniem bezstronności tego z pewnością zabrakło wadzemu włodarzowi w obu sytuacjach .

 4. Filantrop

  Szkoda że mieszkańcy gminy nie stosowali petycji do Trauta, który zwalnial każdego kto mu się postawił. ŻENADA!

 5. Jan Kowalski

  Kto jest jedną z osób zbierających podpisy?

  Matka pani Eweliny Wójt jest rodzoną siostrą teściowej pana P. Klimkiewicza.

  Żenujące….

 6. A mnie przypomniało się jak to jeden z panów mówił o tym drugim (Klimkiewicz, Ruta), że ten jeden je z ręki temu drugiemu. Chyba komuś uderzyła sodowka.

 7. Głosowałem na pana Rute po to własnie żeby obalić system jaki panował przez tyle lat w naszej gminie a tu co powrót do tego samego czuje niesmak i rozczarowanie

 8. Gdy pan Piotr został kierownikiem GOK a później dyrektorem GOKIS też nie było przeprowadzonego konkursu. Z jakiej racji dostał tę pracę w GOK? Znajomości. A czepiacie się że teraz nie było konkursu. Taka chyba już tu tradycja.

 9. zniesmaczona

  Panie Wójcie prosimy o przeprowadzenie rekrutacji po przez ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora GOKiS

 10. głos Łyszkowic 3

  Odwołanie Piotra ze stanowiska Dyrektora GOKiS – to akurat dobra decyzja. Nie był dobrym gospodarzem i tyle. Wyposażenie kuchni, sprzęt , stroje ludowe – w opłakanym stanie. Działalność kulturalna – praktycznie żadna.
  Petycję podpiszą zapewne osoby, które albo są w bliskim otoczeniu Piotra, albo te, które w ogóle nie są zainteresowane działalnością ŁDK lub nie wiedzą nic w temacie.
  Petycja powinna być przeciw trybowi powołania nowej dyrektor oraz samej osoby na to stanowisko. To budzi największe kontrowersje

 11. Disco polo dyrektor oderwany od koryta po 15 latach No cóż ciezko odejść potrójnej pensji sie juz nie dorobi i miejmy nadzieje ze przekręty wyjdą na jaw !!!!

  A to tak dla śmiechu
  https://youtu.be/z9H2R-8X8Eo

 12. Obserwator

  Kierownik, sołtys , strażak, kandydat na wójta, dyrektor, muzyk disco sciernisko. Teraz może PREZYDENT?

 13. Gok byl dostepny ale tylko dla wybranej grupy osob z Lyszkowic a osoby z zewnatrz mogly co najwyzej po glowie dostac jest mi to obojetne kto tam rzadzi pewnie jak dla wiekszosci osob z poza Lyszkowic TAKIE ZYCIE

 14. “GOK funkcjonował dobrze, był dostępny dla mieszkańców, a dyrektor miał dobry kontakt z młodzieżą i dziećmi” Hahahaha, ale się ubawiłem. Gok może i był dostępny ale nic nie było dla mieszkańców. Nawet stołu do ping ponga czy bilardu nie było. Biblioteka wraz z kawiarenką internetową do 17-tej otwarta. Mogłem tam wejść i postać sobie.

 15. co komu do tego

 16. Na szczęście Wasza petycja nic nie wniesie. Nareszcie przyszła dobra zmiana 🙂

  • Nowa pani Dyrektor nie ma tu nic do rzeczy, nie masz prawa jej oceniać. Natomiast po 15 latach “pracy” pana Piotra wyciągnięto słuszne konsekwencje. Może muzykę będzie robił lepiej…

 17. Gdzie mozna złożyć taki podpis, u kogo? Chetnie się tam podpiszę, zreszta nie tylko ja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.