Zapowiedzi o poszerzeniu o kolejne pasy ruchu autostrady A2 na odcinku pomiędzy Warszawą a Łodzią nabierają realnych kształtów. Wczoraj 6 grudnia Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w tej sprawie dwa programy inwestycyjne. Ministerstwo chce do 2021 roku skompletować dokumentację i niezwłocznie zlecić realizację robót.

Planowana przez ministerstwo inwestycja ma związek nie tylko z dużym natężeniem ruchu na odcinku A2 między Łodzią a Warszawą, ale też planami budowy Centralnego Węzła Lotniczego w gminie Baranów. Planuje się poszerzenie autostrady A2 na odcinku 88 km, pomiędzy węzłami „Łódź Północ” i „Konotopa”. Na odcinku pomiędzy węzłami „Łódź Północ” i „Pruszków” autostrada zyska trzeci pas ruchu, a na odcinku pomiędzy węzłami „Pruszków” i „Konotopa” czyli tuż pod Warszawą, czwarty pas. Pasy będą budowane na wewnętrznym pasie zieleni, który jest na to wystarczająco szeroki. Nie planuje się prac modernizacyjnych na samych węzłach.

Ministerstwo szacuje iż przygotowanie dokumentacji, projektów wykonawczych, kosztorysów, uzgodnień i pozwoleń kosztować będzie ok. 7 mln. zł zaś realizacja inwestycji, która ma się zakończyć w 2024 roku – ok. 600 mln. zł.

Poszerzenie autostrady do Warszawy to według mnie:

Loading ... Loading ...

5 komentarzy

  1. Chinczyka to wydymali i sam uciekł
    a nie zdazyli wybudowac 3 pasmowki bo za duzo czasu na okradanie POswiecili

    za brak 3-ciego pasa Tuska z banda PO za jaja powinnni powiesic

  2. Po to Chińczyka pogonili by mogli kraść miliony, wszyscy to wiedzą ale nic nie zrobią bo kradli rządzący.

  3. Uważam że sprawa Autostrady A2 na odcinku Łódź – Pruszków, to CBA czy CBŚ czy ktokolwiek inny powinni się zająć już w 2009 roku, jak krąg znajomych z Panem Grabarczykiem na czele kombinowali jak zarobić grube miliony. Ta autostrada od początku była planowana jako 3 pasmowka…. Ale po co kasę wybierać z koryta raz, jak można dwa razy? Popatrzcie na nazwiska osób które przy tych tematach chodzą od 2004 roku -ciągle Ci sami, tylko spółki z i nym KRS….

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.