Radni wprowadzą na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu zmiany w Komisji Rewizyjnej. Sprawdziły się więc nasze informacje o zamiarach PiS.

Po otwarciu obrad sesji Rady Miejskiej w Łowiczu radny PiS Jakub Wolski złożył trzy wnioski do programu obrad o uchwały o rozszerzenie składu Komisji Rewizyjnej z obecnych pięciu osób do sześciu oraz o wyborze nowego członka.

Oba wnioski zostały przez radnych wprowadzone do porządku obrad zdecydowaną większością głosów. Jak się dowiedzieliśmy w czasie zarządzonej przerwy ma nim być wnioskujący, czyli Jakub Wolski. Można się spodziewać, że uchwały te zostaną przyjęte.

PiS będzie miało więc w komisji trzech radnych, Łączy nas Łowicz, Porozumienie Łowickie i Łowickie.pl ma w komisji po jednym radnym.

Radni przyjęli także trzeci wniosek radnego Jakuba Wolskiego o zmianie bonifikaty przy jednorazowej opłacie za przekształcenie prawa wieczystego użytkowania.

AKTUALIZACJA

Ciekawa sytuacja miała miejsce, gdy doszło do omawiania pierwszej z tych uchwał. Po odczytaniu treści projektu, głos zabrał radny Krzysztof Olko z Łączy nas Łowicz, który zgłosił chęć pracy w Komisji Rewizyjnej, a tym samym zwiększenie jej składu do siedmiu osób. Gdyby to przegłosowano, PiS oraz Łowickie.pl miałoby w komisji większość głosów.

W głosowaniu jednak propozycja zwiększenia składu do siedmiu osób została odrzucona głosami PiS i Łowickie.pl. Co Krzysztof Olko nazwał ograniczaniem jego pracy jako radnego, którym przysługuje możliwość pracy w komisjach. W odpowiedzi usłyszał od wiceprzewodniczącego Rady Michała Trzoski, że inne komisje stoją przed nim otworem. Radny Olko wystąpił więc z wnioskiem podjęcia uchwały przydzielającej go do innej komisji.

Radni PiS oraz Łowickie.pl w kolejnym głosowaniu zatwierdzili uzupełnienie składu Komisji Rewizyjnej osobą radnego Jakuba Wolskiego, jego kontrkandydatem był radny Krzysztof Olko. Pierwszego zgłosił radny Michał Trzoska, drugiego Zofia Kroc.

 

9 komentarzy

  1. Właśnie na nich i na Łowickie pl.głosować,gdyż działają na rzecz miasta i ludzi.Wiadomo,że tacy jak K.C.będą na nich wypisywać,bo od nich klika nie dostałaby stołków dla nich stworzonych.A Olko,Mroczek-afery:lekowa,łapówkowa,wycieczkowa-dziwne,że burmistrz pozwala,aby się dalej udzielali.

    • Pisz co chcesz anonimie, ale ja ani za jednymi ani za drugimi. To miasto schodzi na psy niezależnie od tego kto rządzi. Żałuję trochę, że ppanicz Wolski nie mógł zostać chociaż a chwilę burmistrzem bo można bygo było rozliczyć z jego obietnic tak jak rozlicza się teraz wąsacza. Bajki plus.

  2. Już wiecie co robić w następne wybory, zapamiętać wszystkie te nazwiska i na nie nie głosować, szczególnie takie mationetki polityczne jak Trzoska czy Wolski.

  3. Pchają się do komisji ,bo może dla siebie jakieś zlecenia załatwia z miasta .Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i tak to wyglada

  4. A może Panowie z Łowickie.pl : Siewiera, Pięta, Wójcik, Aniszewski już dzisiaj zapiszcie się do pis?
    My, którzy głosowaliśmy na was, dziś wstydzimy się swojego wyboru.

    • Edyta szkoda literek, radni ratują swoją godność bo nieudolność rządzenia miastem tak naprawdę wynika z braku kompetencji rady która jest organem który decyduje o kierunkach rozwoju miasta. To oni podejmują decyzje a Pan kalinski sobie dobrze zdaje z tego sprawę dlatego i tak i tak cała odpowiedzialność zrzuci na nich.. Wybraliście słupy które dbają tylko i wyłącznie o własne interesy. Macie jaja to ich rozliczcie. Ja mam czyste sumienie bo na żadnego z nich nie głosowałem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.