Przy ul. Starzyńskiego w Łowiczu ruszyły prace przy zagospodarowaniu terenu pomiędzy ulicą a kanałem deszczowym odprowadzającym wodę z rejonu targowiska. Jak niemal każda inwestycja w Łowiczu, tak i ta zaczęła się od wycięcia drzew – w planach ma tam powstać zieleniec.

Zakład Utrzymania Miasta za około 80 tys. złotych ma wykonać jeszcze w tym roku około połowę chodnika o długości około 150 metrów, który ma przebiegać od okolic mostku w ul. Kaliskiej do przejścia dla pieszych na wprost marketu Kaufland. Pozostała część chodnika ma powstać w przyszłym roku, łącznie z ustawieniem koszy i ławek.

Przed pracownikami ZUM na terenie pojawili się pracownicy łowickiej firmy Makro-Flora, która otrzymała zlecenie na pielęgnację blisko 70 drzew, wycięcie 14 wraz z frezowaniem pni oraz usunięcie ok. 700 m² krzaków przy wspomnianych rowie.

10 komentarzy

  1. Najpierw będą robić “zieleniec” a potem burmistrz przeniesie tam plac zabaw ze Starzyńskiego bo tak sobie wymyślił i nic nie obchodzą go sprzeciwy mieszkańców

  2. luke bardzo spodobała mi się Twoja ZŁOTA myśl, cytuje: robić zieleń masakrując zieleń. Brawo.

  3. “Jak niemal każda inwestycja w Łowiczu, tak i ta zaczęła się od wycięcia drzew – w planach ma tam powstać zieleniec” – tego by nawet w Monty Pythonie nie wymyślili – robić zieleniec masakrując zieleń.

  4. Zainteresowany

    Oczywiście nie można było zaprojektować budowy chodnika bez wycinki drzew? Polska “myśl” architektoniczna w pełnej krasie…

  5. Scieżka dla zająców

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.