Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu st. bryg. Jacek Szeligowski przechodzi wraz z końcem września na emeryturę.

Jacek Szeligowski podpisuje porozumienie w sprawie włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. fot. arch. NŁ
Jacek Szeligowski podpisuje porozumienie w sprawie włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. fot. arch. NŁ

– Odchodzę po 31 latach służby w straży pożarnej – powiedział w rozmowie z Nowym Łowiczaninem. Komendantem powiatowym w Łowiczu był przez ostatnie 6 lat i 7 miesięcy – od 27 lutego 2012 roku.

Zanim trafił do komendy w Łowiczu pełnił służbę m.in. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi, a wcześniej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Skierniewicach. Cały czas też jest prezesem OSP w Jasieninie w gminie Jeżów, gdzie mieszka.

Kto będzie następcą komendanta Szeligowskiego? Z naszych informacji wynika, że decyzja w tej sprawie nie zapadnie od razu w momencie, kiedy obecny komendant odejdzie z łowickiej jednostki.

Wtedy należy spodziewać się czasowego powierzenia obowiązków. Nieoficjalnie wskazywana jest na stanowisko p.o. komendanta obecny zastępca komendanta st. kpt. Arkadiusz Makowski. Czy skończy się tylko na powierzeniu obowiązków czy na późniejszym mianowaniu na stanowisko – czas pokaże.

Procedura jest taka, że komendant wojewódzki wskazuje kandydata na stanowisko komendanta powiatowego oraz występuje o zaopiniowanie kandydatury m.in. do związków zawodowych działających w straży oraz starosty.

16 komentarzy

 1. Spokojnie czekamy na lepszych tylko, czy się znajdą?

 2. Krzysztof Miklas

  Strażak Szeligowski to kompletnie niepoważny facet. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, a jak trzeba dostarczę dowodów.

 3. Wreszcie niebędzie aroganta z niskim ego i małymi ambicjami i wykorzystywaniem biednych osp

 4. Słuchajcie ten kto zdjął klapki z oczu to zobaczył jak wygląda praca komendanta, kto nie chciał dopuścić prawdy do siebie będzie zawsze żył w kłamstwie… Prawda jest taka, że to wspaniała wiadomość.

 5. Tomasz wpierdol

  Szkoda ze odchodzi 🙁

 6. Było super do czasu, kiedy zaczął słuchać dwóch doradców z Wicia i Bąkowa to wszystko zaczęło się sypać. Szkoda że nie miał własnego rozumu.

 7. Dobra robota komendant.

 8. Zenek, popraw się z ortografii. Dziś chyba podstawówki byś nie skończył.

 9. No i znów się zacznie, arogancja i buta, prywata i obłuda, a mogło być tak pięknie jak do tej pory…
  Naprawdę ,,sprzątanie bałaganu, który narobił Szeligowski będzie trwało latami”? To już widzę… Wszyscy zapomnieli, że to właśnie Szeligowski na nowo rozpoczął szkolenia podstawowe, których NIE BYŁO 3 lata przed jego przyjściem. Ile to samochodów przez te 6 i pół roku sciągnął na powiat łowicki ? Ile wymienił w komendzie? Czy przed jego przyjściem ktoś kiedykolwiek słyszał o pozyskiwaniu samochodów od policji do ćwiczeń?

  • Wiele z tych samochodów są wykorzystywane w okolicznych OSP. Termomodernizacja KP PSP to też nic. Ludzie otwórzcie oczy! Poprzeczka, którą pozostawił po sobie Komendant Szeligowski będzie bardzo ciężka do pokonania… I raczej nikt, jak na razie, tego nie dokona.

   • Szkoda, że nie Ochotnik nie ma pojęcia o czym pisze, albo ma interes w ściąganiu samochodów z Policji, z resztą na początku był to szemrany interes. Do dziś nie wiadomo, czy po ich zezłomowaniu pieniądze trafiały do kasy OSP czy do prywatnej kieszeni. Poza tym Szeligowski jest mistrzem w przypisywaniu sobie nie swoich zasług. Prawda jest taka że wiele z tego co się stało to miało miejsce tylko podczas jego obecności, a czasem nawet przy porażce jego osobistego przeszkadzania. A może strażacy powiedzą po jego odejsciu co naprawdę działo się w tej komendzie?

 10. Sprzątanie bałaganu którego narobił Szeligowski będzie trwało latami. Dopiero teraz okaże się ile zostało trupów w szafie.

 11. A ja uważam że szkoda że odchodzi. Za jego czasów trochę zmieniono wizerunek KM PSP Łowicz. Za poprzednich rządów to był syf i samowolka która uwczesnym funkcjonariuszom pasowała. Ten tp ukrucił i za to był beee. Dla OSP był rzeczowy i konkrerny. Miał swoje chumory jak każdy ale uważam że zrobił najwięcej dobrego w dotychczasowych strukturach kierowniczych. Jacek trzymaj się.

 12. To bardzo rzeczowy i świetny gość. Pozdrowienia i gratulacje.

 13. Również sie ciesze, że odchodzi 🙂

 14. Bardzo dobrze że odchodzi, bo nie jest uważany za super komendanta.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.