Walne zgromadzenie członków Związku Międzygminnego Bzura, które odbyło się 28 stycznia, nie przyjęło jego budżetu na 2020 rok.

rys. Jacek Rutkowski

Sytuacja „Bzury” po raz kolejny jest bardzo trudna i nawet prezes Ryszard Nowakowski zastanawia się czy jest sens dalej forsować budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych, jeśli państwo przez rządowe fundusze nie chce pomóc, a w związku nastąpił rozłam.

Na 20 członków zgromadzenia za przyjęciem budżetu głosowało 9, od głosu wstrzymało się 2, przeciwni byli wójtowie wszystkich gmin powiatu łowickiego i gminy Dmosin.

O co toczył się spór, jakie są teraz perspektywy, czy związek może funkcjonować bez budżetu? – o tym wszystkim piszemy w obszernym tekście w najnowszym wydaniu naszego tygodnika. Dostępne w wersji tradycyjnej, papierowej, jak i cyfrowej.

1 komentarz

  1. Budują kilkadziesiąt lat , nic nie zostało zrobione , ! tylko ciągną kasiorę do własnej kieszeni opowiadając bajki i wmawiając świetlaną przyszłość. Prokurator dawno powinien przyjrzeć się działaniom tej grupie wzajemnej adoracji !!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.