Dziś, 12 października, w Strykowie odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Stowarzyszenia Bezpartyjni Ziemi Łódzkiej. Organizacja ma zasięg wojewódzki, a na jej czele już w czerwcu tego roku stanął burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Podczas spotkania oficjalnie podpisano deklarację przystąpienia do ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni, którego pierwsza konwencja odbyła się 23 września w Tarnowie Podgórnym. – Cieszymy się z tego, że Stowarzyszenie Bezpartyjni Ziemi Łódzkiej zostało zarejestrowane i rozpoczęło swoją działalność. Jaki jest nasz cel? Informacje wypowiadane przez polityków z górnej półki stawiają dziś wiele znaków zapytania, nad którymi zastanawiają się samorządowcy, stowarzyszenia, wszyscy ci, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnych. Dążenie do tego, aby scentralizować decyzje i dać głos tylko tzw. górze, dla samorządów na dole może być dużym problem – mówił dziś burmistrz Andrzej Jankowski.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

O wyzwaniach i kierunkach działania nowego ruchu, ale również o tym, czym na co dzień zajmują się samorządy, mówili dziś również w Strykowie m.in: wiceprezes stowarzyszenia i burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak, wójt gminy Parzęczew i członek stowarzyszenia Ryszard Nowakowski, starosta wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz oraz koordynator krajowy RS Bezpartyjni Patryk Hałaczkiewicz. Jako ekspert do spraw samorządu głos zabrała Elżbieta Hibner, m.in. z-ca prezydenta Łodzi w latach 1990-1996. 

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Główne cele Stowarzyszenia Bezpartyjni Ziemi Łódzkiej to: obrona zasad samorządności jako podstaw rozwoju lokalnych społeczności, wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego miast i gmin, kreowanie i popieranie inicjatyw społecznych służących budowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz propagowanie i wspieranie idei przedsiębiorczości i wolności gospodarczej, a także udział w demokratycznych wyborach poprzez zgłaszanie swoich kandydatów.
Więcej na temat spotkania inaugurującego działalność nowego  stowarzyszenia w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

4 komentarze

 1. Popieram Wyborcę i ~
  wówczas Polska zostanie oczyszczona
  od politycznych cwaniaków
  dla których najważniejszym jest nie dobro mieszkańców
  a syte KORYTO !!!

 2. Musi być ustawa,
  że można być tylko i wyłącznie dwie kadencje
  prezydentem, burmistrzem, wójtem lub radnym wszystkich szczebli
  i cwaniactwo polityczne się skończy raz na zawsze!

  • A gdy kandyduje na radnego to nie może kandydować na prezydenta, burmistrza oraz wójta i odwrotnie.

   Pozbędziemy sie wówczas zasiedzialych klik!
   Jest b.dużo zdolnych i wykształconych osób aby ich zastąpić.

 3. Niezła Partia Ci bezpartyjni 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.