Biało-czerwono zrobiło się dziś, 11 listopada, na ulicach Głowna i Strykowa. Mieszkańcy tych miejscowości świętowali rocznicę odzyskania niepodległości. 

Modlitwa w intencji ojczyzny, przemarsz ulicami miast oraz obchody miejskie połączone ze złożeniem kwiatów przy pomnikach – tak przebiegały dzisiejsze uroczystości w obu miejscowościach.

Mieszkańcy Głowna spotkali się podczas porannego nabożeństwa w kościele św. Jakuba w Głownie, a następnie udali się na Plac Wolności, gdzie złożono wieńce pod pamiątkowym obeliskiem.

Patriotyczne wiązanki złożono również pod Pomnikiem Bojowników w Parku Armii Krajowej. Podczas rocznicowych obchodów nie zabrakło Hymnu Państwowego i okolicznościowego przemówienia burmistrza, nawiązującego do ponad stuletniej walki Polaków o wolność i niepodległość.

 

W nabożeństwach w intencji ojczyzny wzięli udział również mieszkańcy Strykowa.

Tuż po nich w pochodzie udali się oni pod pomnik, gdzie zaprezentowano rys historyczny wydarzeń 11 listopada 1918 roku oraz złożono biało-czerwone wieńce.

W części artystycznej wystąpili łódzcy aktorzy: Krzysztof Kaczmarek, który wcielił się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz jego córka – Agata Kaczmarek, prezentująca zdolności wokalne w patriotycznym repertuarze.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.