Około 90 osób w różnym wieku, pobiegło dzisiaj, 4 marca, w organizowanym w Głownie po raz pierwszy “Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Pierwszą głowieńską edycję biegu zorganizował Klub Gazety Polskiej “Głowno-Stryków”, wraz Fundacją im. Stanisława Pomian-Srzednickiego, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Głownie. Start i meta zawodów mieściły się na placu Wolności. Uczestnicy pokonali trasę o długości 1963 metrów (liczba nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek). Zawodnicy biegli ul. Łowicką, Dworską, wzdłuż zalewu Mrożyczka, do ul. Zgierskiej i z powrotem na plac.

Biegli uczestnicy w różnym wieku. Swoje reprezentacje wystawiły m.in. szkoły oraz doskonale widoczni dzięki biało-czerwonym kamizelkom i flagom harcerze z hufca ZHP im. Kornela Makuszyńskiego w Głownie. W biegu nie było najważniejsze kto przybiegnie najszybciej, ale liczył się sam start i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Klasyfikację jednak prowadzono. Wygrał Marcin Fraszczyk z Zespołu Szkół im. R. A. Cebertowicza.

Szerzej o końcowych rezultatach oraz wrażeniach uczestników już w najbliższym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

 

1 komentarz

  1. Do autorów wystawy na Pl.Wolności

    Kto i dlaczego wyklął majora Dobrzańskiego ? Przecież nie PRL , skoro w 1973 roku powstał film o Hubalu ze znakomitą rolą tytułową Ryszarda Filipskiego ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.