Trwa duża sportowa impreza zorganizowana przez działający przy OSP Polesie klub biegaczy i miłośników nordic walkingu – Running OSP Polesie.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Za nami już start grupy Nordic Walking – udział wzięło 33 zawodników z kijkami – a także biegu w młodszych kategoriach wiekowych. Głównym punktem programu jest bieg na 5000 km. Po rozdaniu nagród przewidziana jest też strefa kibica – z Polesia popłynie gorący doping dla polskich piłkarzy mierzących się z Kolumbijczykami. Organizatorzy przygotowali też moc różnych atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dzięki czemu, mimo pochmurnej pogody, mamy wesoły, kolorowy festyn.

We wszystkich kategoriach biegowych wystartuje przeszło 300 osób – nawet organizatorów zaskoczyła tak duża liczba chętnych (zapisują się oni w trakcie trwania imprezy).

3 komentarze

 1. Pisze jako organizator, Tomek z tej strony, nie zamierzam się ukrywać. I w poprzednim roku i w tym również, niestety wyborczym, władze gminy dostały pamiątkowe statuetki za znaczną pomoc finansową w zorganizowaniu tej imprezy. Masz racje, że władze powinny pomagać w takich inicjatywach. Ale prawda jest taka, że mogą dac 100 zl albo np 10 tyś. Dadzą 100 zł i też są kryci. Nie robimy PR nikomu. To tylko w ramach wdzięczności i dobrego smaku. Ktokolwiek będzie rządził gmina i miał pozytywny stosunek dla naszej inicjatywy to… kilkadziesiąt złotych na pamiątkową statuetkę znajdziemy. Pozdrawiam

 2. lekcja obywatelska

  a dyrekcja z Ł dostała nagrodę, za co? za to co jest jej obowiązkiem? Statut wyraźnie wskazuje, a regulamin :
  Ҥ 9
  9. Współpracuje z mieszkańcami, podmiotami i innymi osobami prawnymi działającymi w zakresie kultury, sportu, turystyki i rekreacji;
  10. Świadczy usługi w zakresie kultury i sportu, (…)
  2.0pracowuje i organizuje różnego typu imprezy kulturalno – sportowe; ”
  To chyba dyrekcja powinna nagradzać, za to że ktoś jej robotę wykonuje!!!!! Ale przecież PR jest ważniejszy.
  teraz to już pod wybory pewnie- w końcu kandydaci porozumienia wymienieni z nazwiska.