Wprowadzony wczoraj wieczorem przez rząd RP stan zagrożenia epidemicznego obejmuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób w jednym miejscu. Dotyczy to też mszy świętych, na których, zwłaszcza w niedzielę, gromadzi się znacznie więcej osób.

Dziuba

Ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej Dziuba wydał dziś kolejny dekret związany z zagrożeniem koronawirusem. Odnosi się w nim do ogłoszonego wczoraj wieczorem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Biskup w dokumencie skierowanym do wiernych zarządza, aby przyjąć następujące wskazania zawarte w apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca br. Są one następujące:

 1. podczas każdej Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać do 50 osób;
 2. przypominam o wydanej poprzednio Dyspensie z dnia 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu;
 3. proszę kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich Diecezjan, a zwłaszcza rodziny, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Stworzymy w ten sposób wspólnotę jedności i modlitwy w całej naszej Ojczyźnie.

W tym trudnym czasie zagrożeń niech łączy nas nade wszystko głęboka wiara w Boga, w którym jest nasze uzdrowienie i nasza nadzieja – podkreśla bp Dziuba.

Warto przypomnieć, że wierni mogą w niedzielę wysłuchać mszy świętych na falach Radia Victoria:

godz. 10.00 transmisja Mszy Świętej z Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

godz. 18.00 transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Katedralnej w Łowiczu

Poniedziałek – sobota, godz. 7.30 transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Katedralnej

10 komentarzy

 1. A mam pytanie czy komunie będą w Maju czy beda przelozone?

 2. ofiara mafii łowickiej

  Napisał Xxx – “Ja się wyparlem kleru kilka lat temu i jest mi z tym dobrze!Bo oni głoszą fałsz i obłudę,poza tym mają więcej grzechów niż my normalni ludzie! ” – czyli, w Boga wierzysz, tylko skąd Ty wiesz kto ile ma grzechów?

  • Obejrzyj filmy braci Sekielskich,zobacz jak dostatnio żyją biskupi(Wg Biblii kościół powinien być biedny)Rydzyk,Głódź,Jedraszewski…Zobacz jak dyryguja owcami,na kogo głosować…dość wyliczania!Ich credo to:By kler rosł w siłe a zbłąkanym owieczkom żyło się pobożnie!Wszystko w imię mamony!Amen.

 3. A jak będzie 20 osób to nie będzie zagrożenia?Tu nie chodzi o bezpieczeństwo,tylko pazerność na pieniądze na tacę!Dlaczego potrafiono zamknąć szkoły,urzędy i instytucje a kościołów nie?Kto jest wierzący,to może się pomodlić w domu.Ja się wyparlem kleru kilka lat temu i jest mi z tym dobrze!Bo oni głoszą fałsz i obłudę,poza tym mają więcej grzechów niż my normalni ludzie!

 4. To kara Boska za bezeceństwa kleru

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.