Sakrament bierzmowania przyjęło w sobotę, 19 października w kościele Dobrego Pasterza na Bratkowicach w Łowiczu 60 młodych ludzi z klas pierwszych szkół średnich. Mszę celebrował biskup Wojciech Osial.

Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej o godzinie 10.00.

– Młodzieży przyszło żyć w czasach ciekawych, ale bardzo trudnych. Nie tylko młodzi mogą być zagubieni, ale i dorośli zapominają, że Chrystus ma najlepszy pomysł na życie – mówił ksiądz proboszcz Wiesław Wronka.

– Otwórzcie Wasze serca, aby umocnić się w wierze – mówił podczas homilii ks. biskup. – Otwarcie serc to warunek konieczny, by doświadczyć Pana Boga.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

19 komentarzy

 1. W Kiernozi proboszcz ma mały problem,mieszka z gejem księdzem i jeszcze teraz mu dają ognia za brak zainteresowania się wyglądem kościoła tylko sobie szykuje plebanię, ciekawe o co w tym chodzi ile dał biskupom aby siedzieć w Kiernozi.

 2. Redaktorze cenzorze

  Co Ty Marek, też?!

 3. Po tym co ci młodzi ludzie i ich rodzice przeszli przygotowując się do sakramentu bierzmowania nie dziwię się, że większość z nich zajrzy do kościoła dopiero na swoim ślubie….Kościół robi wszystko by zniechęcić młodych

 4. Wspaniały jest nasz młody biskup.
  Wytrwałości księże biskupie!

 5. Dajcie się młodym ludziom cieszyć z sakramentu. Uszanujcie ich wybór. To się nazywa wolność.

 6. bierzmowanie -pożegnanie z kościołem AMEN(T)
  i tak ma być

 7. A proboszcz chwastek?!

  Gienia! Co Ty wypisujesz, poczytaj trochę.
  Czy na prawdę nie wiesz czym jest kk?
  Hipokryzja, władza, pieniądze.
  Znasz większą organizację przestępczą to podaj.

  • Proboszcz Chwastek bez komentarza bo tu szkoda słów. Katedra stoi pustą. A Biskup Wojciech był jej ostoją. A teraz to zajął się “posługą biskupia” i…Koniec. A owszem chodzimy do Kościoła dla Pana Boga, ale kiedy proboszcz Chwastek wychodzi na ambone to odechciewa się wszystkiego.

 8. Szkoda, że Biskup Osial tak szybko zbiskupial. Pieniądze i Władza szybko zmieniły jego myślenie, a co najciekawsze zapomniał o ludziach, których tak cenił. Gdzie ks. Wojciech, który w Leonardzie i Katedrze przyciągal ludzi do Chrystusa swoją prostą i skromnościa. Widocznie Mitra okazała się zbyt ciężka. Szkoda bo fajny ksiądz był z tego Biskupa:(

  • Ja tam byłem. Ucieszyłem się że to Wojciech namaszczal Duchem Świętym bo to naprawdę Biskup z powołania. Mówił o Chrystusie. Naprawdę to było wydarzenie głębokie przeżycie. Mam też kryzysy CO do Kościoła Ksierzy tylko nie mamy wierzyc w ksierzy a w Boga.Wojciech powiedział do Kościoła nie chodzimy dla księdza TYLKO do Boga.

 9. Geniek z niespuszy

  Błazenada!Pazerny Pan Wronka umoralnia młod(zbłąkane!)owieczki jak żyć a sam walczy o kasowną działkę na górkach,mimo iż mieszkańcy pokazali mu “gest Kozakiewicza”!!! Wikariusz Wronka weź się za uczciwą pracę!

 10. Nie lubię proboszcza.

  Biskupie Osial!
  Właśnie kończę książkę “Sodoma”
  Frederic Martel. Chyba ją przeczytałeś młody biskupie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.