Szpaler uczniów, ustawionych od drzwi szkoły aż do sali gimnastycznej, począwszy od przedszkolaków po gimnazjalistów, powitał biskupa pomocniczego Diecezji Łowickiej Wojciecha Osiala.

Biskup odwiedził Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Narodzenia N.M.P. w Starym Waliszewie. Przybył w asyście dziekana dekanatu głowieńskiego ks. Stanisława Banacha i proboszcza z Waliszewa ks. Andrzeja Wacławiaka.
Na miejscu ks. biskup obejrzał program artystyczny przygotowany przez uczniów na temat świętości, a następnie odpowiadał na ich pytania. Na ręce dyrektora szkoły Krzysztofa Fortuny ks. biskup przekazał książkę, a sam odebrał od dzieci bukiet kwiatów i różaniec wykonany przez jednego z uczniów na Na koniec nie mogło zabraknąć błogosławieństwa i wspólnej fotografii. 

W spotkaniu z dostojnym gościem uczestniczył także wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak, radni Rady gminy Głowno oraz rodzice uczniów.

Relację z tego ważnego w życiu szkoły wydarzenia zamieścimy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.