Parafia św. Wojciecha w Mąkolicach przeżywa wizytację kanoniczną, w ramach której dziś biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial odwiedził miejscowy Zespół Szkół Publicznych im. Adama Mickiewicza.

Specjalnie na tę wizytę uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej pod kierunkiem katechetki przygotowali program artystyczny, nawiązujący do Objawień Fatimskich. To odniesienie nie tylko do ich setnej rocznicy, ale także do miejscowego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Biskup Wojciech Osial serdecznie podziękował młodym aktorom i ich opiekunom za religijny spektakl, nagrodzony gromkimi brawami. Rozmawiał z uczniami o nawróceniu i dobrych uczynkach oraz odpowiadał na ich pytania.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, gość wpisał się do szkolnej kroniki, a następnie wziął udział w spotkaniu z gronem pedagogicznym.

Razem z bp. Osialem placówkę odwiedził proboszcz miejscowej parafii ks. Krzysztof Przybysz i dziekan dekanatu głowieńskiego ks. Stanisław Banach. Obecny był również wójt gm. Głowno Marek Jóźwiak.

Więcej o wizycie ks. biskupa w Mąkolicach napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.