Dziś, 6 grudnia, w dniu św. Mikołaja, biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial przeprowadza wizytację kanoniczną parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie.

Z tej okazji ks. biskup wraz z proboszczem z Soboty ks. Mirosławem Krzeszewskim oraz dziekanem dekanatu piątkowskiego ks. Stanisławem Poniatowskim odwiedził miejscowy Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Gimnazjum. Już przed wejściem do placówki oświatowej goście zostali przywitani przez dyrektorów Barbarę Pawlaczyk i Wojciecha Szcześniaka oraz parę uczniów w łowickich strojach ludowych. W holu na piętrze na biskupa czekała cała społeczność szkolna, która powitała go piosenką.

Uczniowie podstawówki i gimnazjaliści wystawili spektakl o tematyce bożonarodzeniowej, po którym głos oddano dostojnemu gościowi.

Biskup Osial bardzo chętnie rozmawiał z dziećmi. Wiele uwagi poświęcił właściwemu przeżyciu zbliżających się świąt, odpowiadał też na szereg pytań, którymi zasypali go uczniowie. Na ręce pani dyrektor przekazał pamiątkowy album oraz słodycze, które przywiózł z okazji mikołajek.

Spotkanie zakończyło się puszczeniem iskierki miłości, odmówieniem modlitwy, błogosławieństwem i podarowaniem gościowi figurki anioła, wykonanej przez dzieci.

Po pożegnaniu się z uczniami, ks. biskup udał się jeszcze na spotkanie z gronem pedagogicznym, a po nim miał odwiedzić ośrodek zdrowia w Sobocie, a następnie w remizie miejscowej OSP spotkać się z delegacjami jednostek strażackich z terenu parafii. Wieczorem biskup udzieli młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.