Praktycznie w każdym domu znajdziemy jeden z bardziej popularnych mebli użytkowych – biurko komputerowe. Biurko służy nam do wielu zadań już od najmłodszych lat kiedy odrabiamy przy nim lekcje. Wraz z upływem lat jego rola w naszym życiu jest niewątpliwie bardzo ważna. Solidne biurko to ostoja spokoju i komfortu przy którym zawsze możemy zasiąść i realizować nasze zadania.

 Nowoczesne biurko – regulacja wysokości blatu

 Jednym z rozwiązań, które od jakiegoś czasu zagościło w branży meblowej jest możliwość regulacji wysokości biurka. Dostępne są dwa podstawowe rozwiązania polegające regulować wysokość biurka – ręczna regulacja (np. korbką lub blokada śrubą) lub elektryczna regulacja wysokości biurka. Pierwsze rozwiązania sprawdza się kiedy nie potrzebujemy na co dzień zmieniać pozycji przy biurku. Raz ustawiona wysokość jest dla nas optymalna. Drugie rozwiązanie sprawdza się kiedy pracujemy dużo przy biurku i chcemy zadbać o nasz kręgosłup. Zmiana z pozycji siedzącej na stojącą i odwrotnie korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

 Biurko regulowane – ręczna regulacja lub blokada

 Wspomniana wcześniej regulacja za pomocą śruby jest rozwiązaniem budżetowym. Olbrzymią zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dopasować wysokości blatu do naszego wzrostu. Utarło się, że optymalna wysokość biurka to 72 cm ale co ważne nie jest ona optymalna dla każdego. Zupełnie inną sylwetkę ma osoba o wzroście np. 165 cm a inne o wzroście 190 cm. Dzięki możliwości wyregulowana, dopasowania, wysokości blatu biurka regulowanego mamy komfort, że pozycja przy nim jest dla nas optymalna i właściwa dla naszego kręgosłupa.

 Biurko z elektryczną regulacją wysokości

 Drugim droższym wariantem ale zaraz posiadającym więcej możliwości jest model biurka komputerowego, który posiada elektryczną regulację wysokości. Takie rozwiązanie daje komfort pracy czy grania zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Ponadto jeśli w domu jest kilku użytkowników biurka to każdy zawsze dopasuje położenie blatu do swoich wymagań. Biurko ze stelażem elektrycznym jest bardzo stabilne i bezpieczne. Niektóre modele posiadają odpowiedni system antykolizyjny. Jeśli obniżamy biurko i coś znajdzie się pod nim to silnik zatrzyma się. Tak samo mechanizm działa przy podnoszeniu w górę.

 Jaki model wybrać

 Jeśli zdecydujesz się na zakup biurko to zastanów się jakie są Twoje potrzeby i… określ swój budżet :). To pozwoli wyszukać odpowiedni model w rozsądnym budżecie. Pamiętaj, że do biurka warto czasem dobrać dodatkowe elementy jak np. gniazdo zasilające czy przepust na kable. Pozwoli to jeszcze lepiej dopasować mebel do swoich oczekiwań.

Mobiusdesk https://mobiusdesk.pl

undefined

Komentowanie nie jest możliwe.