Komitet społeczny mieszkańców Zatorza poinformował, że pierwsze z cyklicznych blokad ul. Bolimowskiej i Warszawskiej, których celem jest wyeliminowanie ruchu TIR-ów z tej dzielnicy, odbędą się 3 i 4 października (czwartek i piątek), a nie – jak zapowiadano na początku – pod koniec września.

Blokada ma zostać zorganizowana w dwóch miejscach: na ul. Warszawskiej – na pierwszym pasie dla pieszych od strony ul. Poznańskiej oraz na ul. Bolimowskiej – na ostatnim pasie dla pieszych, wyjeżdżając z Łowicza (jeszcze przed stacją benzynową).

Po spotkaniu w hostelu Lovicz, na listy osób chętnych do udziału w blokadach wpisało się blisko 100 mieszkańców.
Osoby, które chciałyby się jeszcze dopisać do listy strajkujących, mogą to zrobić w sklepie „ABC” przy ul. Warszawskiej oraz w zakładzie fryzjerskim „Anna” i sklepie „Gama” przy ul. Bolimowskiej.

– Jeśli chodzi o wschodnią obwodnicę Łowicza, której się domagamy, będzie można uznać że nastąpił postęp wtedy, kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych potwierdzi oficjalnie, że budżet dla niej został przyjęty i że prace przygotowawcze do jej zaprojektowania są w toku. Do tego czasu, nie będzie podstaw uważać że coś się w tym temacie zmieniło – przekonuje Piotr Tarczyński, przewodniczący komitetu społecznego mieszkańców Zatorza.

Blokady ul. Warszawskiej i Bolimowskiej planowane jeszcze we wrześniu

3 komentarze

  1. Życzę powodzenia. W żadnym mieście nie powinno być tirów, chyba że te co dowożą towar. Szkoda, że nie było realizacji projektów powstałych za rządów poprzedniego włodarza miasta, ponieważ tam była obwodnica ujęta i być może już by istniała.

  2. lowiczak123

    kółka wzajemnej adoracji co im wszystko przeszkadza. Wcześniej przeszkadzało jak nie było wiaduktu bo byli odcięci od miasta teraz tiry ich rozjadą. Ci ludzie muszą wymrzeć i się zrobi normalnie

  3. Moim zdaniem nic to nie da. Poprośta Waldka o pomoc.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.