Ponad 100 osób uczestniczyło dzisiaj, 4 września, w zebraniu w hostelu Lovicz, na którym omawiano organizację blokad ul. Warszawskiej i Bolimowskiej, które komitet społeczny z Zatorza chce zorganizować jeszcze we wrześniu. Chodzi o wyeliminowanie z tej dzielnicy ruchu TIR-ów.

Zebranie poprowadził Piotr Traczyński, zaangażowany w działania komitetu zawiązanego na poprzednim zebraniu mieszkańców w tej sprawie, w lutym br. Poinformował on, że z pisma nadesłanego przez GDDKiA wynika, że program dróg krajowych obowiązujący do 2025 roku nie przewiduje budowy wschodniej obwodnicy Łowicza. Na jego pytanie o to, kto jest za rozpoczęciem blokad drogowych, w górze pojawił się las rąk.

Blokada ma zostać zorganizowana w dwóch miejscach: na ul. Warszawskiej, na pierwszym pasie dla pieszych od strony ul. Poznańskiej oraz na ul. Bolimowskiej, na ostatnim pasie dla pieszych, wyjeżdżając z Łowicza (przed stacją benzynową). – Ponieważ został już otwarty przejazd na Arkadyjskiej liczymy na to, że miejscowi będą mogli się poruszać – mówił Piotr Tarczyński. Komitet wolałby również, aby blokady zostały tak zorganizowane, aby zablokować jedynie przejazd TIR-ów, zaś umożliwić przejazd samochodom osobowym.

Podczas zebrania mieszkańcy mogli wpisywać się na dwie listy chętnych do udziału w blokadzie: jedna dotyczyła ul. Warszawskiej, druga – ul. Bolimowskiej. W zależności od liczby chętnych zostaną ustalone warty.

Proponowany termin blokady to 26 i 27 września. Mają się one odbywać cyklicznie.

https://lowiczanin.info/czy-mieszkancy-zatorza-beda-blokowac-drogi-krajowe-jest-spotkanie-w-tej-sprawie/

Powstał komitet społeczny do walki z ruchem TIR-ów na Zatorzu

13 komentarzy

 1. Gdzie KJK?

  Nawet na spotkanie z wędkarzami potrafi wbić, a tu GO nie ma? Na Szarych Szeregów na pikniku rodzinnym był, a tu GO nie ma? Jak śpiewał Zespół Reprezentacyjny cyt. “i nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ch…j”. Nie wiem czemu, ale przypomniała mi się ta pieśń. Co do blokady – ci ludzie chcą tylko proporcji pomiędzy ruchem a ich normalnym życiem. Pewnie odpuściliby mając wiedzę, że do 2025 r. powstanie wschodnia obwodnica miasta lub chociaż zostanie ograniczony tonaż przejeżdżających tirów.

 2. po pierwsze tą sprawę to chyba Pan burmistrz i miasto powinno załatwić, a nie wy obywatele to oni są od rozwiązywania problemów mieszkańców, a po drugie to zjawisko jest ciekawe bo żeby uprzykrzyć życie innym to jest pełno chętnych a żeby coś dla siebie zrobić to wtedy nikogo nie ma…

 3. Jeden maksymalnie zaladowany tzw. TIR równa się conajmniej 24 samochody dostawcze. Dostawy są do magazynów i sklepów, i muszą być realizowane. Kara za jedną niezrealizowaną dostawę to kilka tysięcy złotych. Był na reakcję czas to wtedy nie było was.

 4. Wybraliscie sobie takie władze, to macie, co macie 🙂 Zablokujcie ciężarówki ale do marketów nie chodzić po żarcie bo te straszne tiry je przywiozly

 5. Do kościoła stare grzyby!

 6. Kółko wzajemnej adoracji co im wszystko przeszkadza. Gdyby tam był cmentarz i cisza dookoła to też źle by było. Banda starych prytów.

 7. Korabka, okolice widuktu – czy ludzie mają ból od bytu o hałas spowodowany autami i szybkim przejazdem pociągów, które dodatkowo trąbią? Nie, bo mieli świadomość w jakiej okolicy zamieszkają. Teraz jest spokojniej z autami ale X lat wstecz, gdy poznańska była non stop zakorkowana i potężny tranzyt szedł 24h na dobę odwalali takie szopki? Też nie.
  Zbieranina zgredów będzie robić blokady, chyba za dużo wolnego czasu.
  Auta tamtędy jeżdżą i nie łamią żadnych przepisów, jest autostrada ale i też są drogi alternatywne z których można zgodnie z prawem korzystać i to robią. Tak przebiega droga krajowa, a że nie ma obwodnicy miasta podziękujcie sobie sami, bo to wy głosowaliście na taką nędzę która urzęduje w ratuszu. Czy to teraz czy poprzednik.

 8. Tiry to dopiero zaczną Wam jeździć na Kaliskiej do Maspexu. Mieszkańcy Zatorza nie chcą tranzytu tirów, które nie muszą tędy jeździć. Skracają sobie drogę. Blokada ma dotyczyć tylko tirów. To co jest teraz to horror.

  • będą też jeździć po tych nowych drogach co je właśnie budują – przecież cała ta inwestycja z tym wiaduktem i ulicą Dmowskiego i Piłsudskiego jest pod Maspex robiona a nie dla obywateli miasta…

 9. Nie dość ,że remont się przeciąga to jeszcze blokady wydłużą to wszystko .Brawo .Da to tyle samo co blokada wyburzenia mostu warszawskiego parę lat temu .

 10. Tiry to wam dopiero zaczną jeździć

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.