Bardzo zmienił się w ciągu ostatnich dni łowicki Park Błonie. Pracownicy firmy Makroflora z Łowicza kończą prace przy wycince topól przy wale od strony parku. Pozostał do ścięcia jeszcze pień jednego z drzew i uprzątnięcia kilku już powalonych.

Naczelnik Wydziału Inwestycji łowickiego ratusza Grzegorz Pełka powiedział nam, że pozostałe drzewa rosnące przy wale pozostają, ratusz nie podejmuje działań zmierzających w celu ich wycięcia.

11 marca w parku powinni pojawić się pracownicy Centrum Ogrodniczego Tracz z Łodzi, firma ta wygrała przetarg na zagospodarowanie zieleni i prace przeciwpowodziowe. Wcześniej, 10 marca z firmą podpisana zostanie umowa.

– Prace zaczną się od nawiezienia ziemi, zarówno tej służącej do wyrównania terenu jak i podniesienia jego poziomu, jak i humusu, na którym zasiane zostaną rośliny. W sumie będzie to około 6 tys. metrów sześciennych ziemi. Pielęgnacji zostaną poddane także rosnące już w parku drzewa.

Przypomnijmy, że nasadzenia  w parku obejmują 16 gatunków drzew w łącznej ilości 166, kilku tysięcy sadzonek 15 gatunków krzewów oraz 13 gatunków bylin i traw. Firma ma wykonać także około 400 m drenażu, który pozwoli odprowadzić wodę z tych miejsca w parku, gdzie dotąd pojawia się w czasie podniesionego poziomy wód w Bzurze. Woda trafi do kanału Malinówka, skąd w przypadku, gdy będzie jej przybywać, zostanie odpompowana do rzeki. Prace te będą kosztować 1 mln. 378 tys. zł.

(tb)

Komentowanie nie jest możliwe.