Na skrzyżowaniu Papieskiej i Bł. Bolesławy Lament zalega błoto naniesione podczas prowadzonych tam prac budowlanych. – Dziś pracownicy mają wolne, ale bałagan jaki zostawili na weekend przerażający – napisał do nas czytelnik, prosząc o interwencję.

Jak dalej wyjaśniał, błoto na ul. Papieskiej utrudnia mieszkańcom życie, a także zagraża bezpieczeństwu na drodze, tym bardziej bo leży też na jezdni, tuż przy przejściu dla pieszych. Obecna aura (padająca mżawka) sprawia, że może to spowodować poślizg auta i potrącenie pieszego lub inny wypadek. – W niedzielę ludzie do kościoła będą szli taplając się w błocie. Przecież przy takich pracach zawsze wykonawca czyści chodniki i jezdnię – zwraca uwagę.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Grzegorzem Pełką, naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim w Łowiczu, prosząc o interwencję. Po kilki minutach oddzwonił do nas z informacją, że udało mu się skontaktować z firmą, która realizuje budowę ul. Bł. Bolesławy Lament. Jej pracownicy udadzą się na miejsce, aby sprzątnąć zanieczyszczenia. 

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik

 

9 komentarzy

  1. A może zajmie się ktoś również porządkiem Prz cmentarzu w Zdunach. Od połowy grudnia syf a na śmieci taka nagonka

  2. Bez przesady Czytelniku, nadgorliwość gorsza od faszyzmu. U mnie na wsi takie błoto jest często kiedy ludzie wożą gnój na pole 😂.

  3. Zwracałem kiedyś naczelnikowi Pełce uwagę na nieutwardzenie krótkiego odcinka ul. Turystycznej i Parkowej kiedy zrobiono ul. Dmowskiego. Tłumaczenia urzędnika były takie, że ul. Dmowskiego jest drogą wyższej klasy i nie może być za dużo wjazdów. A błoto jest tam wywożone na kołach pojazdów zarówno na jezdnię jak i na ścieżkę rowerową. Liczba wjeżdżających tam jest niewielka, ale asfalt jest brudzony błotem po deszczach.

  4. Należy ignorować tak bezsennsowne zgłoszenia do NŁ!!!!!Są wieksze zmartwienia i problemy!!!!

  5. No super temat, jakby nic ważniejszego się nie działo .Jakoś zanim firma rozpoczęła pracę błoto było roznoszone po asfalcie przez samochody mieszkańców tych ulic i nikomu to nie przeszkadzało ,tylko zawsze trafi się jakiś społeczniak, który czepi się ciężko pracujących ludzi .

  6. Brawo, temat na pierwszą stronę NŁ

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.