Dariusz Wielec został wybrany nowym sołtysem Bochenia. Wyboru takiego dokonali mieszkańcy podczas dzisiejszego (20 września) zebrania wiejskiego w miejscowym Domu Ludowym.

Dariusz Wielec został wybrany na sołtysa Bochenia. Fot. aa

Pomimo mało dogodnej pory (zebranie zostało zaplanowane na godz. 14.00) uczestniczyło w nim 56 mieszkańców, którzy oddali 54 ważnych i 2 nieważne głosy. W trakcie zebrania zostały wysunięte 3 kandydatury na sołtysa wsi, ale jedna z nich nie została zaakceptowana.

Na karty do głosowania zostały wpisane zatem dwa nazwiska: Dariusza Wielca oraz Jerzego Kurczaka, który po 31 latach bycia sołtysem został odwołany przez mieszkańców. W wyborach zwyciężył Dariusz Wielec z 42 głosami, zaś Jerzy Kurczak miał ich 12.

Warto dodać, że kolejne wybory sołtysa odbędą się już za kilka miesięcy, po wyborach samorządowych – i Bocheń również weźmie w nich udział.

O przebiegu zebrania i nowym sołtysie więcej napiszemy w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina – 27 września.

Znamy termin wyborów sołtysa w Bocheniu

Odwołano sołtysa Bochenia

26 komentarzy

 1. Teraz to w bocheniu bedą same pedały.

 2. porządne chłopisko – a co tam za wsiowe pini adze sa do rorządzynia ?

 3. Dariusz bój sie Boga….coś ty zrobieł

 4. Gratulacje

 5. Gdyby ktoś dociekliwy prześledził sposób zarządzania majątkiem wsi i prowadzone przy okazji inwestycje sołtysa to z całą pewnością nie kłapałby o wyjątkowych zasługach i sukcesach. Prawda jest taka, że sołtys był pazerny a skala pozyskanych przez te 31 lat środków myślę, że nie jednego by zdziwił. Dziękujemy za lata wysługi – czas na zmiany.

 6. światowy człowiek- koszulkę z obcego kraju moooo

 7. Jo se jest u siebie na podworku i slotysym i nikt mi zondziel nie bedzie na moim plocu… A jok bede chciol to se i disco zrobie bo to na moim bedzie i wala do ….

 8. Kurczaka popierała tylko rodzina i ci co im stawiał alkohol w zamian za ich głos. Reszta miała go dosyć co widać było po głosowaniu.

 9. Kurczak był na swoim stanowisku a wieś tak go potraktowała.

 10. Żałujcie wy stare byki nowego wam się chciało
  ..

 11. Jak był za dobry to go zdołować bo przeszkadza ale31 lat to okej…

 12. Jak mieli dobrego to mają jaja..

 13. Ale jaja Bocheń z deszczu pod rynę..,

 14. Katowice gratulują!

 15. My stare kawalery z bohynia żundamy pszywrucenia spowrotym kurczaka na sołtysa!Na zabawach chcymy poderwac sobie baby na żony i kurczak nam to ułatwieł a tero co?veto,veto veto!

  • jećta do Bogórii

   • W bogoryi ni ma dla nos dziołchow na ślubne kobity.Przeprowadzta jesce roz wybory my koguty stare kawalery z bohynia wzywomy was abyśta pszywrucieły kurcoka na sołtysa.To dobry ipszyzwoity chlopina.Un je lepszy niż inne kmioty.

 16. No brawo Dariuszu! ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.