Do końca kwietnia można głosować na Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie” w 16. już edycji plebiscytu Wirtu@lne Gęśle na najlepszą folkową płytę roku w Polsce w 2018 roku.

Płyta była dodatkiem do monografii zespołu, którą wydało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Łowickiej Łowickie.pl dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskano w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Udało się wtedy wydać 500 egzemplarzy książki i wytłoczyć 300 płyt z wybranym repertuarem zespołu, nawiązującym do życia na wsi.

Paweł Pięta, który był inicjatorem projektu, ma nadzieję, że ewentualny sukces w plebiscycie będzie pewnego rodzaju kartą przetargową podczas starań o pozyskanie sponsorów, by wznowić wydanie płyty, aby jeszcze więcej osób mogło je mieć w swoich domach. 

– Płyta została przygotowana pod kierunkiem etnomuzykologa, dobrze się tego słucha. Gdyby udało się wygrać, to byłby fajny prezent, ponieważ w tym roku zespół obchodzi 45-lecie istnienia, ale też wyróżnienie dla tej młodzieży, która poświęcała swój czas popołudniami na próby i nagrania – mówi Paweł Pięta.

Aby oddać swój głos na płytę zawierającą wybrany repertuar RZPiT „Boczki Chełmońskie” wystarczy kliknąć na link: www.gesle.folk.pl/?&akcja=pokaz&rok=2019 oraz wypełnić formularz wskazując „Boczki Chełmońskie”. Można także głosować na najciekawszą okładkę. Osoby, które wezmą udział w głosowaniu, mogą wziąć udział w losowaniu nagród.

Pełna sala na promocji monografii zespołu Boczki Chełmońskie

Materiały Łowickie.pl

4 komentarze

  1. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym zależy na tym zespole. Gmnina już dawno dała sobie spokój, a to jest jedyna rzecz, którą gmina ta może się pochwalić. ale może jeszcze przyjdą osoby, którym na sercu będzie leżało dobro tego zespołu

  2. A gdzie gmina? Gdzie instytucja pod którą podlega zespół? Naprawdę nie ma pieniędzy na wznowienie płyty? Na promocję? Nie chcecie promować własnego Zespołu? WSTYD!!!! Żeby sami musieli zabiegać o fundusze… Taka szansa na wybicie się w Polsce, a wy ją tracicie… Jeszcze raz powiem WSTYD i to dla osób pod które podlega zespół. Nie zmarnujcie szansy na poprawę, bo potem może być za późno.

    • Paweł Pięta

      Pragnę uspokoić czytelnika. Rozmowy z Panią Wójt w sprawie wznowienia wydania są już na bardzo zaawansowanym poziomie. Budżety Samorządów nie są z gumy. Czasem trzeba za coś zapłacić kosztem innych inwestycji. Wystarczy spojrzeć na remontowany Ośrodek Kultury – wieloletnią siedzibę Zespołu. Po zakończeniu prac będzie to fajne miejsc do prób i spotkań członków Zespołu obecnych i byłych (ciekawy projekt dla byłych członków zespołu – spotkania w każdy pierwszy piątek). Dzięki sponsoringowi może każdy taką płytę będzie mógł mieć za darmo lub za symboliczna odpłatnością. Zapraszam do głosowania

    • Łatwiej by było gdyby to byłi “Kocierzewiacy”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.