W niedzielę 12 stycznia w Łowiczu, tak jak w całej Polsce, odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W odróżnieniu od poprzednich lat, sztab orkiestry będzie mieścił się w restauracji Szkiełka, gdzie na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji.

Organizacją WOŚP zajmuje się hufiec Związku Harcerstwa Polskiego, współorganizatorem jest Joanna Gałka-Walczykiewicz ze Studia Rampa, która odpowiada za przygotowanie części artystycznej.

Na Szkiełkach w godz. 12. – 20 wystąpią m.in. dzieci ze Studia Piosenki Kariny Sędkowskiej, odbędzie się także próba pobicia rekordu na ergometrze wioślarskim (wspólnie z ŁAS) oraz maraton zumby, w planach jest też koncert. Oprócz tego na miejscu będzie fotobudka, dla dzieci malowanie twarzy oraz gry i zabawy z animatorami.

Główna organizatorka wydarzenia Katarzyna Kordecka powiedziała nam, że od środy 8 stycznia w szkołach wolontariusze WOŚP, których w tym roku będzie w sumie 150, rozpoczną rozprowadzanie 1500 ponumerowanych serduszek, które wezmą udział w losowaniu 100 paczek z upominkami.

Zarówno na miejscu jak i na internetowym profilu łowickiego finału będą prowadzone licytacje gadżetów WOŚP, ale także przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Ci mają możliwość przekazać je na organizatorom do końca przyszłego tygodnia.

 

Program WOŚP w Kiernozi: licytacje, występy i nie tylko!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.