Bogdan Jarota nadal będzie pełnił obowiązki starosty –  taką decyzję podjęto podczas wczorajszej (29 listopada) sesji Rady Powiatu Zgierskiego. Głosowanie w tej sprawie odbyło się kilkanaście minut po północy. Są jednak zmiany w powiecie.

– Usłyszałem wiele przykrych słów pod swoim adresem. Zapewniam, że nigdy nie wypełniałem niczyich poleceń. Stołek starosty nie jest dla mnie sprawą życia i śmierci, ale sposób i styl, jaki zademonstrowano w tej sytuacji jest dla mnie nie do przyjęcia – powiedział Bogdan Jarota jeszcze przed głosowaniem.

Decyzją Rady Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota pozostanie na swoim stanowisku. fot. archiwum NŁ

Ostatecznie, okazało się, że za odwołaniem starosty głosowało 13 osób. Przeciw odwołaniu głosowało 13 osób. Nikt nie wstrzymał się od głosu. W wyniku głosowania nie odwołano starosty zgierskiego.

Kilkunastogodzinne obrady miały dość burzliwy przebieg. Zaowocowały one wieloma zmianami personalnymi w prezydium rady oraz Zarządzie Powiatu Zgierskiego.

W ich trakcie ze stanowiska odwołano m.in. przewodniczącą Rady Powiatu – Iwonę Dąbek. Jej miejsce zajął Mirosław Burzyński, który obok dotychczasowego wiceprzewodniczącego Radosława Zaborowskiego będzie kierował pracą organu uchwałodawczego powiatu zgierskiego.

Większością głosów zdecydowano również o odwołaniu dotychczasowego wicestarosty Krzysztofa Kozaneckiego.

– Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Nie ma ludzi niezastąpionych – komentował.

Na wspomniane stanowisko powołano nowego wicestarostę. Został nim Dominik Gabrysiak. Odwołani zostali również członkowie zarządu: Adam Świniuch oraz Wojciech Budziarski. Na ich miejsce rada wybrała Katarzynę Łebedowską i Karola Maślińskiego. W zarządzie pozostał dotychczasowy członek – Wojciech Brzeski.

Przypomnijmy, że do rady dołączył dziś także nowy radny – Ireneusz Skurzyński z Głowna.

7 komentarzy

  1. To nie tak… a wrobelki ćwierkaja, ze cały ten ,,pucz,, mial na celu powołanie nowego starost z innej parti, ktory by nastepnie powołał nowego wicestarostę nie będącego radnym. I cała ta zadyma w gruncie rzeczy została wywolana przez tego kandydata na kandydata. A że kandydat bardzo wplywowy w owej parti i innymi stanowiskami obdarowany to moc przekonywania miał Tylko chłopaki liczyc do 15 zapomnieli i żle większość policzyli, to i się przeliczyli

  2. Zootechnika na naczeknika ktiry mowi ze nie musi się znac ma ludzi od tego rapte.m dwóch i wydział padl

  3. Wydział drug nie istnieje geodezha tez wydzak praw jaxdy fTalnie czy cis jeszcze dodawac musi się za.. Bać jak się tak rzundzi corax kepsza h.. Jnia w tej polsze

    • Do Anonima: Tyle dobrego, że chociaż nie “rzundzi” żaden analfabeta. Człowieku, czy ty czytałeś swój komentarz przed wysłaniem? Czy ukończyłeś choćby jedną klasę szkoły podstawowej?

  4. Nie do ruszenia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.