Po 20 latach bycia przewodniczącym Zarządu Osiedla Górki decyzję o tym, by nie kandydować w wyborach na to stanowisko w czasie dzisiejszego zebrania mieszkańców podjął Krzysztof Janicki. Mieszkańcy wybrali na nowego przewodniczącego dzielnicy Bogdana Jaśniewskiego.

– Pan Krzysztof był najdłużej przewodniczącym ze wszystkich osiedli w Łowiczu – podkreślił burmistrz Krzysztof Kaliński, dziękując swojemu imiennikowi za wieloletnią oddaną pracę na rzecz osiedla Górki.

W zebraniu uczestniczyło 82 mieszkańców. W wyborach na nowego przewodniczącego brało udział dwóch kandydatów. Zwyciężył Bogdan Jaśniewski, na którego oddanych zostało 45 głosów, zaś jego konkurent Lech Aniszewski otrzymał ich 37. Decyzją mieszkańców nowy przewodniczący stanie na czele 9-osobowego Zarządu Osiedla, w skład którego poza nim wejdą: Renata Karpińska (64 głosy), Marcin Kępka (59), Łukasz Papuga (52), Ewelina Szczepanik (52), Iwona Błaszczyk (47), Ewa Skopińska (44), Lech Aniszewski (44) i Jan Cipiński (42).

Rewitalizacja boisk i placu zabaw przy ul. Miodowej była jedyną propozycją do budżetu obywatelskiego, jaka została zgłoszona z tej dzielnicy.

Podczas zebrania poruszona została m.in. sprawa placu przy ul. Miodowej, która dalej pozostaje niewyjaśniona. Mieszkańcy raz jeszcze przyjęli uchwałę o niewyrażaniu zgody na przekazanie gruntów pod budowę obiektów sakralnych, która ma być ich stanowiskiem na najbliższe obrady Rady Miejskiej w Łowiczu. 

O czym jeszcze dyskutowali mieszkańcy z burmistrzem przeczytasz w Nowym Łowiczaninie – 24 października.

2 komentarze

  1. Ta R Karpinska ,to nie jest z jakies wsi ,nie jest to istotne ,ze tylko wynajmuje na Gorkach domek .

  2. piękni łowiczanie xd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.