Dziś, 31 stycznia na sesji Rady Gminy Bolimów radni pochylą się nad projektem uchwały w sprawie zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragment obszaru wsi Bolimów, który umożliwi powstanie strzelnicy, na którą gmina pozyskała dotację.

Uczniowie klasy wojskowej ZSP w Bolimowie w czasie ćwiczeń na strzelnicy. fot. ZSP Bolimów

Przypomnijmy, że gmina pozyskała 2 mln zł z Ministerstwa Obrony Narodowej na budowę odkrytej strzelnicy na terenie należącym do gminy, pomiędzy drogą w kierunku Łowicza a zbiornikiem powyrobiskowym w sąsiedztwie Autostrady A2. Udział samorządu w projekcie oceniono na 500 tys. zł. Obecnie gmina jest w trakcie przygotowywania dokumentacji inwestycji.

Jednak nie jest pewny los tej uchwały. Z naszych informacji wynika, że na sesję wybierają się mieszkańcy miejscowości, którzy zaniepokojeni są uciążliwościami wynikającymi z funkcjonowania strzelnicy – głównie hałasu. Sam obiekt położony będzie bowiem w niedalekiej odległości od zabudowy mieszkaniowej.

Wobec pisemnych wystąpień mieszkańców w tej sprawie, problemem zajmowała się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Bolimów. Nie wykluczone, że na sesji pojawi się wniosek o przesunięcie w czasie zmian w planie zagospodarowania i samej realizacji inwestycji do czasu przeprowadzenia w Bolimowie referendum lub szerokich konsultacji społecznych.

AKTUALIZACJA

Rada Gminy Bolimów przyjęła zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego umożliwiającą budowę strzelnicy (11 głosów za, 2 przeciw i 1 wstrzymujący się). Wcześniej przez blisko 2 godziny dyskutowano o tym pomyśle. Do głosu dopuszczono też mieszkańców Bolimowa, którzy przyszli na sesję zaniepokojeni oddziaływaniem obiektu na otoczenie i komfort życia. Większość wypowiedzi dotyczyła obaw o poziom hałasu generowanego w czasie strzelania.

Zastępca wójta, Patryk Kołosowski, przedstawił zebranym zmienioną w ciągu dwóch dni koncepcję strzelnicy, która zakłada m.in. wybudowanie wygłuszonego pawilonu ze stanowiskami strzeleckimi. Wcześniej w jego miejscu przewidywano tylko wiatę.

Więcej w najnowszym, czwartkowym wydaniu Nowego Łowiczanina 6 lutego

 

12 komentarzy

 1. Patrząc na potrzeby obronne Państwa to niech obiekty szkoleniowe powstają tam gdzie są jednostki wojskowe. Choćby WOT. Wydatki powinny być pokrywane z budżetu MON. Wszelkie inne “widzimisie widziciesie” niech powstają ze środków tych którzy chcą się pobawić w wojsko. Masz ochotę – strzelaj, ale nie za pieniądze społeczne. Polska jest bezustannie na dorobku i mamy na co wydawać pieniądze. Ludzie czekają w kolejkach do specjalistów medycznych, a my chcemy wydawać pieniądze na strzelanki. To niedorzeczne.

 2. a po byłej jednostce wojskowej na czajkach? mogłaby powstać strzelnica?

  • Ekolodzy powiedzą, że wystraszą się wiewiórki i krasnoludki.
   Terroryzm ekologiczny.
   Strzelnica profesjonalna to dobry pomysł dla facetów, a nie dla ekologów w rurkach.

 3. Ekologia głupcze!

  Lepiej wydać te pieniądze na walkę ze smogiem!

  • To wydaj swe pieniądze na walkę ze smogiem i nie kopć tyle.
   Strzelnica w Łowiczu – super sprawa.

 4. Jaki hałas od strzelnicy. ???
  Hałas to jest od samochodów, ale bąków ich teściowej.

 5. Mogłaby powstać strzelnica w Łowiczu

 6. Niech w Łowiczu powstanie strzelnica.