15 czerwca w Kościele Katolickim obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji zwaną Bożym Ciałem.

Do Łowicza przyciąga ona zawsze tłumy, także obcokrajowców, gdyż wyróżnia ją barwna, księżacka oprawa uroczystości religijnych oraz część ludowa.

Procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wyruszy spod bazyliki katedralnej po zakończeniu mszy św. odprawionej o godz. 10.30. W tym roku przejdzie zmienioną trasą. Pierwszy z ołtarzy powstanie przy kościele ojców pijarów, drugi w głównej bramie wjazdowej do dawnej szkoły „Mazowieckiej”, trzeci – na ul. 3 Maja, przy sklepie spożywczym „Kasia”, czwarty – na Starym Rynku, obok dzwonnicy bazyliki. 

W części świeckiej zaplanowano atrakcje na Nowym Rynku, dokąd będzie można przejść w kolorowej Paradzie Pasiaków, która wyruszy około godz. 13.30 z ul. 11 Listopada, a następnie przejdzie Alejkami Sienkiewicza, Sikorskiego, Kurkową i Stanisławskiego na trójkątny rynek  Około godz. 14.30 rozpoczną się atrakcje na scenie. Wystąpią tam: „Ksinzoki”, „Masovia Łowicz”, Młodzieżowa Kapela Ludowa, „Koderki”, „Sanniki”, „Blichowiacy” i na koniec „Boczki Chełmońskie”. Wokół rynku odbywać się będą bezpłatne warsztaty ludowe, prowadzone przez łowickich twórców ludowych oraz sprzedaż rękodzieła artystycznego.

„Bobiki”, czyli stragany komercyjne i stoiska gastronomiczne będą rozstawione wzdłuż ul. Starzyńskiego do skrzyżowania z Kaliską. Na niezagospodarowanym placu u zbiegu tych ulic powstanie wzorem lat ubiegłych wesołe miasteczko.

Komentowanie nie jest możliwe.