Turyści, którzy przyjadą w tym roku na Boże Ciało do Łowicza, będą mieli pretekst, by zostać w naszym mieście na dłużej. Następnego dnia wystartują bowiem trzydniowe atrakcje w ramach Dni Łowicza.

Michał Zalewski, kierownik Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych podczas komisji społecznej. Fot. NŁ / aa

– Boże Ciało i Dni Łowicza w tym roku łączymy – ogłosił 18 lutego na miejskiej komisji społecznej Michał Zalewski, kierownik Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych.

Boże Ciało 2017, fot. Archiwum NŁ

W czwartek (20 czerwca) w naszym mieście odbędą się tradycyjne obchody Bożego Ciała. Piątek (21 czerwca) będzie Dniem Sportu, w ramach którego na obiektach stadionu OSiR rozegrany zostanie Puchar Polski w Parach Strongman. Na sobotę (22 czerwca) zaplanowano koncerty i wystawę starych samochodów marki Volkswagen.
Niedzielę (23 czerwca) warto będzie spędzić w łowickim muzeum, gdzie przygotowana zostanie wystawa nt. tradycji obchodów Dni Łowicza oraz koncert muzyki filmowej w sali barkowej.

W kalendarzu miejskich imprez pozostają Księżackie Jadło – Festiwal Dobrej Żywności (we wrześniu) i Choinka Miejska (w grudniu). Najbliższą zbliżającą się imprezą o charakterze widowiskowym będzie zorganizowany 6 kwietnia w hali OSiR – II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – Pasjonat 2019. Tego samego dnia rozpocznie się dwudniowy Zlot Foodtrucków.

Więcej o kalendarzu miejskich imprez napiszemy w Nowym Łowiczaninie, 21 lutego.

Boże Ciało w Łowiczu: parasole były potrzebne, ale do ochrony przed słońcem

“Akcent” porwał tłumy na “Księżackim Jadle”

8 komentarzy

 1. no nie...

  noo neee, to moze jeszcze jakies inne obchody i swięta połączymy, co? np. WIELKANOC i Dzień Strażaka??

 2. A ktoś spojrzał w kalendarz szkolny? W tym roku piątek po Bożym ciele nie jest wolny, bo jest to dzień zakończenia roku szkolnego.

  • Lowiczanka

   No i co z tego 😀 chyba lepiej że zakończenie niż normalny dzien nauki…

  • No i co z tego wynika? Powinni przesunąć Boże Ciało czy dni Łowicza? Piątek jak każdy inny dzień, dzieci i młodzież skończą szkołę, a potem można brać udział w imprezach. Przecież o 9 rano koncertów nie będzie.

 3. Czy Metallica zagra na Błoniach na muszli

 4. Impreza w czerwcu i długo długo nic

 5. Łowiczak

  Jaki kierownik biura, taki dzień sportu. Kompromitacja!

 6. Rozsądny pomysł, brawo!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.