Na Nowym Rynku w Łowiczu trwa ludowa część obchodów Bożego Ciała. Rozpoczęła się się ona od kolorowej parady w strojach ludowych, która od kilku lat idzie ulicami ze Starego Rynku na Nowy.

W reprezentacyjnej bryczce w pochodzie jechali burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, Księżanka Roku 2019 Kinga Sęk, Księżak Roku 2019 Rafał Ziarnik oraz dwoje reprezentantów najmłodszego pokolenia Łowiczan – Jagoda i Antek.

Na scenie występują zespoły ludowe, nie tylko z Łowicza i ziemi łowickiej. Na łowickiej scenie debiutuje na przykład Zespół Pieśni i Tańca Gniewkowianie” prezentujący folklor kujawski. Rzemiosła ludowego można się uczyć od twórców na rozstawionych na Nowym Rynku stoiskach.

 

 

3 komentarze

  1. Święto Pisiorów powinni to zablokowac ..jak sobie chcą to niech sobie świętują w kościele jak wygra PO to zrobi porządek z tymi kościelnymi świętami na ulicy

  2. Mało ludzi na Nowym Rynku. Beznadziejne nagłośnienie. Szkoda dzieci i gości występujących na scenie, bo nikt nawet nie pomyślał, żeby zdjąć chociaż jedną boczną siatkę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.