Jakub Pająk, jako jeden z trzech sportowców  naszego powiatu, będzie  reprezentował województwo łódzkie  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zrzeszenia LZS  w Sportach Letnich, która odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia 2017 roku w Spale.

Fot.: Patryk Pająk

Umiejętności łowiczanina, trenującego w UKS Błyskawica Domaniewice, zostały dostrzeżone przez władze wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi. W Spale lekkoatleta będzie startował w skoku wzwyż.

Zarówno Jakub, jak i jego brat Patryk, zakończyli w środę, 26 lipca, dziesięciodniowy obóz w Białej Podlaskiej zorganizowany dla zawodników kadry wojewódzkiej, do której obaj łowiccy sportowcy zostali powołani  przez  ŁOZLA. Celem zgrupowania było przygotowaniu obu zawodników do OOM w Warszawie. Ćwiczenia Jakuba ukierunkowane były głównie na konkurencje  skoku wzwyż, natomiast Patryka na trójskok. Treningi, wraz z innymi skoczkami z naszego województwa, odbywali pod okiem Mirosława Andrysiaka – wiceprezesa d/s szkolenia ŁOZLA, na co dzień również trenera MKLA Łęczyca, wychowawcy znanej nam Ewy Różańskiej.  

– Wszystkie cele zostały zrealizowane. Ponadto chłopaki mieli zorganizowaną możliwość fachowej odnowy biologicznej i mogli poznać szereg różnych nowości. Na pewno trening z zawodnikami różnych klubów i wzajemna wymiana doświadczeń i spostrzeżeń sprzyja rozwojowi każdego młodego sportowca – powiedział  Mieczysław  Szymajda.

Fot.: Patryk Pająk
Fot.: Patryk Pająk
Fot.: Patryk Pająk

2 komentarze

  1. Jak Paziu to chyba spacerkim