Producent muzyczny i instrumentalista Piotr „Emade” Waglewski oraz raper i wokalista Bartosz „Fisz” Waglewski, znani też jako bracia Waglewscy lub projekt Fisz Emade Tworzywo, wystąpią na Och! Film Festiwalu. Sprzedaż biletów ruszy po świętach.

fisz_2-848x478

Prywatnie rodzeni bracia, synowie Wojciecha Waglewskiego, jednej z najważniejszych postaci polskiego rocka. Zawodowo wokalista/raper i producent, ukrywający się pod pseudonimami Fisz i Emade, razem tworzący projekt Fisz Emade Tworzywo, wymiennie – Tworzywo Sztuczne.

Ich debiut „Polepione dźwięki” z 2000 roku został uznany za objawienie. W dorobku mają 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej z wpływami takich gatunków, jak jazz i funk. Waglewscy muzykę mają w genach, a wszystko co firmują swoim nazwiskiem łączy jakość i pasja tworzenia. Słyną z tego, że eksperymentują z konwencją. Na krążku „Mamut”, za który zgarnęli Fryderyka w kategorii album roku elektronika/indie/alternatywa, pojawił się okraszony kwartetem smyczkowym duet Fisza z Kasią Nosowską.

W październiku bieżącego roku światło dzienne ujrzał ich najnowszy album „Drony”. Materiału z tego krążka posłuchamy w Łowiczu.

Bilety na koncert będą do nabycia w kasie kina Fenix w cenie 50 zł (przedsprzedaż) od wtorku 27 grudnia od godz. 18.30. Ta cena utrzyma się do końca stycznia, a potem wzrośnie do 60 zł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.