Jedną z broni, jakie stosujemy w trudnej walce z epidemią koronawirusa jest życzliwość wobec innych. Z myślą o mieszkańcach Głowna, którzy pomimo trudów pomagają potrzebującym, ruszyła dziś (27 marca) Głowieńska Kronika Życzliwości. Są już pierwsi docenieni!

Z pomysłem promowania szlachetnych działań swoich mieszkańców wyszło Miasto Głowno. W ramach trwającej właśnie akcji, na facebookowym fanpage’u miasta zamieszczane będą posty opisujące działania tych, którzy wykazując się niespotykaną kreatywnością i empatią wspierają innych w czasie kryzysu.

Bartłomiej i Marcin Rysiowie. fot. FB: Miasto Głowno

Jako pierwsi w Głowieńskiej Kronice Życzliwości zaprezentowani zostali bracia Bartłomiej i Marcin Rysiowie, którzy w dobie epidemii pomagają służbom medycznym poprzez wydruk specjalistycznych przyłbic. Na co dzień bracia prowadzą firmę oferującą druki 3D na zamówienie klientów.

fot. FB: Miasto Głowno

Z ofertą wydruku przyłbic Bartłomiej i Marcin Rysiowie zwrócili się do okolicznych placówek medycznych, a zainteresowanie tymi produktami wyraziły już szpitale w Głownie i w Zgierzu oraz Fundacja Innowacji Społecznych w Kutnie. W najbliższym czasie na swoich drukarkach 3D młodzi głownianie wydrukują ok. 70 przyłbic, które stopniowo dostarczane będą chętnym placówkom.

– Trochę materiałów nam zostało, bo nie ma nowych zamówień, więc postanowiliśmy wytwarzać z nich specjalistyczne przyłbice. Jest to zajęcie dość czasochłonne, bo jedna przyłbica drukuje się ok. trzech godzin, ale zależy nam, by pomóc jak największej liczbie osób. Pomagamy, bo możemy – podkreślił Bartłomiej Ryś w rozmowie z naszym reporterem.

fot. FB: Miasto Głowno

7 komentarzy

 1. LoganOn, jesteś wielki!!!

 2. A wy tylko bravo potraficie napisac,tyle to ja tez umiem ,brawo chlopaki. Sami byscie sie wzieli do roboty nygusy jedne. Wstyd mi za was. Ja juz od rana anonimowo przekazalem wiele darów pomagając innym,a wy jedynie pewnie od rana tylko w kiblu byliscie by skleic te wasze bravo na sedesie. Wstyd

 3. Szlachciura

  Szczytny cel.Brawo!!!

 4. antyPiSior

  Fajna pomoc w dzisiejszych czasach/brawo l Panowie/A znam zakłady które za darmo nie zrobią nic

 5. Można… Oczywiście że można – trzeba tylko chcieć.. Brawo Chłopaki.

 6. I to jest to konkretne działania

 7. BRAVO!!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.