Projektowanie energooszczędnych budynków to trend, który wpisuje się w globalne działania na rzecz klimatu. Wymogi takie coraz częściej stawiają również prawa budowlane, wymagające od nowych inwestycji spełnienia określonych norm termoizolacyjności. Ich zaostrzenie planowane jest również w Polsce. Czy w bramach, oknach i drzwiach da się zagwarantować odpowiednią termoizolację, nie zapominając o dobrym design i bezpieczeństwie?

Termoizolacja z marką WIŚNIOWSKI

Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Stanowi dominantę fasady domu, dlatego musi być odpowiednia wzorniczo. Chroni również jedno z wejść do domu – istotne jest również jej bezpieczeństwo. Ze względu na swoje rozmiary ma ona ogromne znaczenie w bilansie energetycznym całego budynku.

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalne bramy, okna i drzwi, które doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa – zarówno w kwestii designu i bezpieczeństwa, jak i termoizolacyjności.

Bramy segmentowe UniTherm oraz PRIME.

Wśród bram garażowych marki WIŚNIOWSKI szczególnie wyróżnić należy bramy segmentowe UniTherm oraz PRIME. Zastosowano w nich oryginalne panele INNOVO o grubości 60 mm, których współczynnik U wynosi jedynie 0,33 W/m2K. Na doskonałą izolację wpływają również uszczelnienia obwodowe i międzypanelowe. Bramy PRIME i UniTherm gwarantują cichą, bezpieczną i bezawaryjną pracę, najlepszy design i nowoczesne rozwiązania dla termoizolacyjności.

Bramy garażowe segmentowe UniTherm

Współczynnik U dla bram PRIME i UniTherm, bez konieczności wyposażania jej w dodatkowe uszczelnienia czy elementy izolujące, jest lepszy ok. 20% od standardowych bram segmentowych dostępnych na rynku.

 

Brama garażowa segmentowa PRIME

CREO – szczelne i piękne

W ofercie drzwi wejściowych marki WIŚNIOWSKI rozwiązaniem dedykowanym dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego są drzwi CREO. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i najlepszym materiałom współczynnik U dla całych drzwi to nawet 0,8 W/m2K.

Oprócz doskonałych właściwości izolacyjnych drzwi CREO zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Można je również z łatwością dostosować wizualnie do własnych potrzeb wykorzystując wzór 300, który pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ich wyglądu.

Drzwi CREO

Idealny efekt z systemem Home Inclusive

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalny system Home Inclusive, w którym klienci mogą dobierać bramy, okna, drzwi, a także ogrodzenie w jednym designie i spiąć je dodatkowo funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED.

Wybranie kompletu stolarki otworowej od jednego producenta – spójnych wzorniczo i technologicznie – to gwarancja doskonałego wyglądu budynku i najwyższego komfortu w codziennym życiu.

Zakup ten może być jeszcze bardziej korzystny, jeśli skorzystasz z programu „Czyste Powietrze”. Można w nim uzyskać aż do 53 tysięcy złotych dotacji na zakup stolarki otworowej do nowego budynku lub termomodernizację istniejącego. Dzięki właściwie dobranej stolarce otworowej zyskasz nie tylko Ty i Twoja rodzina, ale również środowisko.

Program „Czyste Powietrze” – zyskaj nawet 53 tysiące złotych dotacji!

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” właściciele istniejących obiektów mogą liczyć na bezzwrotną dotację (od 30 do 90 proc. kosztów inwestycji) lub pożyczkę (do 100 proc. kosztów) na termomodernizację.

W przypadku budynków remontowanych ich właściciele mogą wnioskować o dofinansowanie wymiany okien, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych, bram garażowych i okien połaciowych. Ponadto w program wpisuje się zakup nowego kotła, docieplenie budynku i zmiana lub modernizacja instalacji grzewczej.

Więcej szczegółów na temat programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie Ministerstwa Środowiska. Przyjmowaniem wniosków oraz udzielaniem porad związanych z ich wypełnianiem zajmuje się między innymi punkt informacyjny dla mieszkańców Łowicza, który mieści się w budynku A Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Kontakt telefoniczny 46 830 91 69

Najlepsze produkty dla Twojego domu czekają na Ciebie na stronie wisniowski.pl oraz u partnera handlowego – w firmie KOLO, która ma siedzibę w Łowiczu przy ulicy Blich 21. Z ofertą KOLO można zapoznać się również na stronie ebramy.pl oraz dzwoniąc pod numer 606 884 393.

Oszczędzajmy energię!

Energia elektryczna – szczególnie ta wytwarzana z węgla – jak się przypuszcza będzie coraz droższa. Odpowiednio dobrana stolarka otworowa nie tylko zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd, ale również zagwarantuje domownikom większą niezależność wobec nagłych podwyżek cen energii. Wybranie odpowiednich produktów może dać oszczędności już na etapie zakupu – np. poprzez skorzystanie z możliwości programu „Czyste Powietrze”.

W artykule wykorzystano teksty oraz zdjęcia pochodzące od producenta bram, drzwi i okien – firmy Wiśniowski.

Komentowanie nie jest możliwe.