W czwartek, 21 września, w Zespole Szkół Nr 2 po raz kolejny upamiętniono ofiary zbrodni katyńskiej. Jak co roku, zaproszono wszystkich, którym inicjatywa od początku była bardzo bliska oraz tych, którzy dbają, aby była pieczołowicie kultywowana. 

Na uroczystość przybyli m.in.: prof. Zbigniew Jakubowski, Krystyna Skalska, burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, płk Tadeusz Krysicki oraz radny Damian Drzewiecki. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dęby Pamięci posadzone zostały przed szkołą w ramach ogólnopolskiego programu “Katyń … ocalić od zapomnienia” z inicjatywy Krystyny Skalskiej, członka zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Bratoszewic. Drzewa są symbolami pamięci kapitana Stefana Piotrowskiego oraz porucznika Feliksa Jakubowskiego zamordowanych w Katyniu w 1940 roku.

Coroczne spotkania w Bratoszewicach, w których udział biorą krewni zamordowanych, władze gminy Stryków, radni i dyrekcje sąsiednich szkół, są okazją do przypomnienia historii mordu katyńskiego, splotu wydarzeń i układów, które do niego doprowadziły.

Szersza relacja z wydarzenia w najbliższym gazetowym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.