Krzysztof Buczyński, który jeszcze tej zimy zamierza wyruszyć w zimową wyprawę kajakiem po Morzu Bałtyckim, już jest w Kołobrzegu, skąd lada moment wyruszy do Bornholmu, by stamtąd wypłynąć w morze kajakiem.

– Tak więc jesteśmy już w „pierwszej bazie”. Dotarł także członek załogi Andrzej Jankowski z Łowicza. Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia wyprawy – informuje członkini wyprawy Justyna Bojarowska.  

Pogoda na razie sprzyjająca, choć morze trochę zamarznięte. Przed wyjazdem do Kołobrzegu burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki oraz jego zastępca Marek Fergiński uroczyście pożegnali Buczyńskiego.

Sochaczewianin Krzysztof Buczyński, mistrz taekwon-do, znany też z prowadzenia zajęć w Łowiczu, chce przepłynąć jako pierwszy zimą, 100 kilometrowy odcinek z Bornholm do Kołobrzegu. Na początku 2010 roku Buczyński dokonał pierwszego szturmu. W obecności telewizji, prasy i dziennikarzy portali internetowych oraz władz i mieszkańców Kołobrzegu, wypłynął na morze w godzinach porannych, 9 marca.

Nie sprawdziła się jednak prognoza pogody i musiał zmagać się z przeciwnym wiatrem i wysoką falą. Trzy godziny walki wyczerpało jego siły. Na pokładzie jachtu polarnego Eltanin powrócił do portu. Skromne środki finansowe i kończąca się zima nie pozwoliły dokonać jeszcze jednej próby.

Przypomnijmy, że Buczyński, w 1989 roku, w trzeciej próbie, pokonał Bałtyk na składanym kajaku przepływając ze Szwecji do Polski.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.