Od kilku lat mówi się w Głownie o potrzebie wybudowania ul. Wąskiej na tyłach parku Armii Krajowej. Realizacja tej inwestycji – choć jeszcze niedawno wydawała się realna – znów oddala się w czasie.

Powstanie ulicy z tyłu park Armii Krajowej stanęło pod znakiem zapytania fot. Jakub Lenart

Ulica Wąska miała połączyć Plac Wolności z parkingiem przy kościele św. Jakub, po to, aby rozwiązać problemu braku miejsc parkingowych w centrum miasta. Dzięki Wąskiej powstałby łatwy dojazd do dużego parkingu przy kościele, przy nowej uliczce miały też powstać dodatkowe miejsca parkingowe.

Kłopotem przy realizacji inwestycji była skomplikowana sytuacja prawna związana z prawami do własności działek, przez które miałaby przebiegać projektowana ulica. Problem próbowano rozwiązać za pomocą specustawy, na mocy której miasto mógłby te nieruchomości przejąć pod budowę drogi.

W ubiegłym roku miasto uzyskało nawet w Starostwie Powiatowym w Zgierzu stosowne pozwolenie na budowę. To jednak zostało zakwestionowane przez Urząd Wojewódzki w Łodzi.

Więcej o tym, co było do tego podstawą oraz co dalej z planami budowy ulicy – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

2 komentarze

  1. Te dodatkowe miejsca , to chyba dla spożywających po zmroku .

  2. Kolejny strzał kulą w płot UM , tak samo jak z kanalizacją deszczową na ul.Szkolnej .Burmistrz niech najpierw sprawdza status prawny działek na których zamierza prowadzić inwestycje .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.