Dziś, 1 lutego, w Urzędzie Miejskim w Głownie nastąpiło podpisanie umowy ze spółką Neighbors w sprawie wydzierżawienia od miasta części zalewu Mrożyczka i terenu nad nim pod budowę Wakeparku.

Burmistrz Grzegorz Janeczek i prezes Neighbours sp. z o.o. Jarosław Wygoda. Fot. EWR

To finalizacja starań spółki o dzierżawę 12-hektarowego terenu pod dużą inwestycję sportowo-rekreacyjną i ważny krok w kierunku jej powstania. Prace budowlane mają ruszyć – jak informuje prezes spółki Jarosław Wygoda – już w marcu, a inwestycja, szacowana na 5 mln. zł, planowana jest do oddania do użytku w połowie czerwca, by ośrodek zaczął działać jeszcze przed wakacjami.
– Jest to ambitne założenie, ale liczymy, że nam się uda – mówi Jarosław Wygoda.

Wakepark będzie składał się z trzech wyciągów do wakeboardu, czyli sportu polegającego na pływaniu po powierzchni wody na desce trzymając się liny poruszanej przez wyciąg, zasilany elektrycznie. Głównym elementem będzie najnowocześniejsza w Polsce sześciomasztowa konstrukcja wyciągu, z którego po uruchomieniu jednocześnie będzie mogło korzystać 10 osób. Pomysłodawca obiektu przewiduje też ustawienie na trasie przejazdu przeszkód o różnych stopniach trudności. Dwa mniejsze wyciągi wybudowane zostaną z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki na desce lub chcących trenować indywidualnie.

Na lądzie powstanie zaplecze administracyjne i sanitarne ośrodka, a także infrastruktura rekreacyjno-turystyczna w postaci punktów gastronomicznych i noclegowych dla gości (domków modułowych), ogólnodostępny plac zabaw, siłownia, pumptrack, tor do skimboardu itp.
Spółka przewiduje też założenie fundacji, której celem będzie popularyzacji wakeboardu, wyławianie i szkolenie talentów w tym tym sporcie.

Inwestycja jest spójna ze strategią promocyjną miasta Głowna, jako miejsca rodzinnej rekreacji, przyjaznego turystom. Rada Miejska wyraziła zgodę na dzierżawę warszawskiej spółce działki pod powstanie ośrodka już w grudniu 2016 r., ale względy formalne i proceduralne przesądziły, że umowę zawarto dopiero teraz. Podpisali ją burmistrz Grzegorz Janeczek i Jarosław Wygoda prezes zarządu spółki Neighbors (pisownia oryginalna, nazwa zgodna z zapisaną w KRS). 

Spółka Neighbors wydzierżawiła od Głowna działkę o pow. 12-hektarów, w większości stanowiącą cześć zbiornika wodnego Mrożyczka, ale obejmującą też tereny nad nim od strony drogi krajowej nr 14. Patrząc obrazowo, na Wakepark zagospodarowana zostanie północno-wschodnia część zalewu, od cypla vis a vis Urzędu Miejskiego do mostu na trasie.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.