Od prac ziemnych przy brzegach od strony drogi krajowej nr 14 oraz sprawdzania dna zalewu Mrożyczka rozpoczęły się prace przygotowawcze pod zapowiadaną od 2 lat budową wakeparku w Głownie.

Prace przygotowawcze objęły m.in. prace ziemne przy linii brzegowej fot. Jakub Lenart

Dzięki pracom ziemnym łatwiejsze stało się zejście do jeziora. Sprawdzanie dna ma zaś pozwolić na znalezienie optymalnych miejsc do zamontowania masztów wyciągu do wakeboardingu. Na razie prowadzone są prace, które nie wymagają pozwolenia na budowę. O ten niezwykle istotny dla dalszej realizacji inwestycji dokument inwestor ma wystąpić do starostwa powiatowego w najbliższych dniach.

Inwestycję szacowaną na 5 milionów złotych przeprowadzić chce spółka Neighbors z Warszawy. Jej przedstawiciele trafili nad Mrożyczkę po fiasku prób utworzenia wakeparku na zbiorniku Rydwan w okolicach Guźni. Tam nie udało się dojść do porozumienia z Lasami Państwowymi. W Głownie przychylni inwestycji byli zarówno włodarze miasta, jak i radni, którzy zgodzili się na wydzierżawienie spółce części zalewu Mrożyczka.

Więcej na temat planowanej inwestycji przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

7 komentarzy

 1. mieszkaniec Głowna

  co dzieje sie z budowa? czemu po badaniach dna nastała taka cisza w inwestycji, dlaczego nic się nie dzieje, ani nie są przekazywane żadne informacje? kasa wzięta umowa podpisana i nic nie wiadomo co dalej

 2. brawo dla radnych i burmistrza Glowna! dobrze wiedziec, ze sa jeszcze w Polsce postepowe gminy i miasta (Krakow powinien sie od was uczyc, gdzie od dobrych kilku lat powinien juz stac taki wyciag..)

 3. Głowno się rozwija a w Łowiczu burmistrz sadzi zdechłe palmy na pseudoplaży

 4. smakosz drobiu

  Ano choćby to że jak spadniesz z tej ,deski, lub puścisz linkę wpadasz do wody której głębokości nieznasz oczywiście masz kamizelkę itd ale choćby temperatura wody w różnych częściach zbiornika na guźni jest inna.
  Zapraszam w lato przepłyń z jednej na drugą stronę a się przekonasz,dochodzą do tego prądy wodne i nierówne dno
  oczywiście można powiedzieć że założą siatkę i będzie ok tylko co jeśli ktoś się w nią zaplącze?
  Pozatym w lato jest tam armagedon
  kto by tego upilnował chyba kompania wojska.
  Pozd.

 5. smakosz drobiu

  Człowieku znasz zbiornik na guźni ? Chyba nie skoro piszesz takie głupoty głębokość do 25m nierówne dno itd.

 6. Wielka szkoda, że nie na Guzni. Była taka szansa, ale nie wyszło. Może wreszcie by na Guzni ludzie się nie topili

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.