Centrala PKP S.A. ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy dworca Łowicz Główny. Wartość zlecenia szacowana jest na 1,27 mln zł netto.

Łowicz Główny, fot. Nowy Łowiczanin
Łowicz Główny, fot. Nowy Łowiczanin

Zaprojektowana ma zostać przebudowa budynku dworcowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego terenu, przebudową wejścia do budynku i wykonaniem nowego wejścia. Nowe wejście do holu dworcowego ma znajdować się na osi bocznego wyjścia z tunelu.

Na parterze przewiduje się utworzenie poczekalni, nowego korytarza prowadzącego do nowego wejścia do dworca – od strony tunelu pod torami. Na parterze mają być też kasy oraz pomieszczenia techniczne (elektryczne, teletechniczne). Do poczekalni będzie również przylegać pełny węzeł sanitarny.

Niezależna klatka schodowa z windą będzie prowadzić na piętro, gdzie przewidziano podział funkcji na część dworcową (noclegownie dla drużyn konduktorskich oraz pomieszczenia administracji dworca) oraz komercyjną z przeznaczeniem na funkcje biurowe.

Z klatki schodowej będzie też dostęp do piwnic, które mają być zagospodarowane na pomieszczenia techniczne, w tym węzeł cieplny z podłączeniem do sieci gazowej. Pozostała część piwnic może być przeznaczona do wyłączenia z użytkowania przez zasypanie.
Obiekt nie jest objęty ochroną konserwatorską.

Termin składania ofert mija 7 stycznia przyszłego roku. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy.

 

Wnętrze dworca PKP Łowicz Główny
Wnętrze dworca PKP Łowicz Główny

13 komentarzy

  1. Jak wami miło siedzieć w śmierdzącej moczem poczekalni i być nagabywanym o złoty piniesiąt, to zaproście żuli do swoich domów i mieszkań. Mnie również to nie odpowiada.

  2. Konstytucja PRAWO CZŁOWIEKA . BEZDOMNI TO TEZ LUDZIE .

  3. Franek kimono

    PISIORY nie drapać się

  4. Mam nadzieję, że wpadną na pomysł żeby wyjście z/do tunelu było bezpośrednio z poczekalni.

  5. Niech zamontują jakiś system przepłaszania stamtąd żuli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.