Plażing na Plażowej czy siłownia plenerowa na Hucie Józefów – to tylko niektóre z pomysłów, jakie mają szansę zostać zrealizowane w tym roku w Głownie. Wiemy kto powalczy o głosy mieszkańców w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna

Zakończył się etap weryfikacji zgłoszonych zadań. Łącznie zgłoszono 6 projektów i wszystkie z nich spełniły wymogi formalne. W wyniku oceny merytorycznej pozytywnie zaopiniowano 4 zadania, zaś dwa projekty otrzymały ocenę negatywną.

Na liście zadań, na które w przyszłości będzie można zagłosować znalazły się:

 • Plażing na Plażowej – projekt obejmuje zakup leżanki obrotowej i miejskich hamaków
 • Modernizacja placu zabaw na osiedlu Sikorskiego
 • Plenerowa siłownia rekreacyjna
 • Plac zabaw wraz z siłownią plenerową na osiedlu Huta Józefów
Plac zabaw przy ul Plażowej w Głownie. Czy niebawem w okolicy pojawią się także hamaki?

Głosowanie odbędzie się w dniach 24 lutego – 8 marca br., a w połowie marca poznamy ostateczne wyniki.

17 komentarzy

 1. A czy ktoś kto proponuje Plażing na Plażowej pomyślał np. o tym, że po paru godzinach błogiego bujania się na hamaku w przyjemnych promieniach słońca, spożywając mniej lub bardziej wyskokowy napój przychodzi moment naturalnej potrzeby fizjologicznej, a w pobliżu nie ma żadnej toalety publicznej i najlepszym miejscem na zaspokojenie takiej potrzeby są płoty pobliskich posesji?

 2. Rozbawiony

  Ale macie ból dupy. Wystarczyło 10 podpisów (nawet nie osób pełnoletnich) i dobry pomysł, do którego nie byłoby zastrzeżeń, że jest za drogi. Jeśli wy wolicie płakać w necie i narzekać to trudno. Każdy mógł się wykazać, ale lepiej teraz narzekać. Pozdrawiam

 3. ciagle te place zabaw czy jakies lezanki, a co z urokiem miasta? moze modernizacja parków, drogi, nawierzchnie, itp? beznadziejne te pomysly, nie dosc ze wtorne to bez fantazji i bez pomyslu.

 4. ” Kreatywne” pomysły jak co roku niestety ciągle to samo..

 5. No tak 5 tys poszlo5dla Jareckiego to trzeba projekty odrzucać żenada

 6. Parodia, a nie budżet obywatelski skoro burmistrz decyduje.

 7. Zatroskany

  Niesamowita kreatywność i różnorodność jak co rok.
  Słabo to wygląda, tylko place zabaw i siłownie pod chmurką. I stoi to potem puste.
  Fajne pomysły były w pierwszej i drugiej edycji, tylko przez złe podejście do zagadnienia w pierwszym roku niemal całe fundusze “zjadł” chodnik na Kopernika, a to powinno być zadaniem UM by budować nowe chodniki.
  Przez to przepadł pomysł lodowiska z wypożyczalnią łyżew, remontu łazienek Stali Głowno czy oświetlenia i doposażenia boisk do siatkówki plażowej.
  To powinno być zmienione i te pomysły powinny wrócić do ponownego głosowania, bo w tym roku szczerze mówiąc, nie ma ciekawego pomysłu by go poprzeć.

  • Szczerze mówiąc nie pamiętałem tego, ale od strony formalnej nie można się przyczepić.
   Też było głosowanie. Głosowano spośród 24 propozycji. Budżet I miejsca to było 26 280 PLN (Bezpieczne żagle), a II miejsce w głosowaniu przypadło remontowi chodnika na Kopernika – szacowany koszt, to było akurat 123 720 PLN ;-), co oznaczało, że wyczerpano całą dostępną pulę 150 tys. PLN dla budżetu obywatelskiego. Oczywiście renowacja chodnika była droższa, więc to normalne, że skonsumowano całą pozostałą kwotę. Gdyby chodnik zajął I miejsce w głosowaniu, to już nie starczyłoby na cokolwiek więcej.

   Co więcej ówczesne władze miasta zabezpieczyły się przed trudnymi (niechcianymi?) pomysłami aż na trzy różne sposoby, i tak stary regulamin zakładał, że:
   1. “Budżet Obywatelski Miasta Głowna należy rozumieć jako formę konsultacji społecznych” – czyli już z założenia to tylko niezobowiązująca konsultacja.
   2. “Weryfikacji formalnej zgłoszonych zadań dokonują pracownicy komórek organizacyjnych urzędu (…) możliwość realizacji” – w zasadzie można dzięki temu odrzucić każdy pomysł. Bez takiej weryfikacji oczywiście nie można się obyć, ale czy nie będzie to narzędzie do odrzucenia “trudnych” pomysłów?
   3. “Do realizacji będą rekomendowane zadania” – jeszcze po głosowaniu mimo wszystko można projekt było odrzucić, bo głosowanie było tylko rekomendacją. 🙂

   Stary regulamin: https://budzet.glowno.pl/pliki/files_b361546d8e73d5bd721c55759e7c2fa9358005.pdf

  • Bardziej mnie “rozbawił” powód odrzucenia dwóch pomysłów:
   1. Budowa zaplecza socjalnego przy boisku i orliku przy SP1.
   2.Wykonania budynku murowanego w schronisku dla zwierząt.

   Konkretnie nie “rozbawiło” mnie to, że pomysły odrzucono ze względu na wysoki koszt. Tylko to, że w obu przypadkach koszt budowy tak różnych budynków był taki sam i wyniósłby dokładnie 270 600 PLN.

   https://budzet.glowno.pl/pliki/files_b6aeab445c060b9bc73f84de41fcf496355765.pdf

 8. Jak co roku SM się pożywi.

 9. Czy gdzieś można znaleźć szczegóły tych dwóch projektów odrzuconych ze względów merytorycznych? Z tego co pamiętam jeden był bardzo ciekawy. Zobaczymy co będzie w projektach przyszłorocznych, rynek placów zabaw i siłowni powinien się już nasycić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.