Rada Miejska Strykowa uchwaliła budżet 2020. W głosowaniu, które odbyło się na sesji 30 grudnia, został on przyjęty jednogłośnie, a burmistrz Witold Kosmowski już zapowiedział, że w najbliższym czasie chce wprowadzić do niego kolejne inwestycje, co będzie możliwe dzięki zewnętrznym źródłom finansowania.

Skarbnik gminy Stryków Barbara Walak, burmistrz Strykowa Witold Kosmowski. fot. ljs

Ustalone na chwilę obecną dochody gminy Stryków w 2020 roku to ponad 101,5 mln zł. Z kolei zapisane w budżecie wydatki to 105, 3 mln zł. Główne źródła dochodów bieżących gminy Stryków stanowić będą: udział w podatku od osób fizycznych i prawnych – ok. 13 mln zł, subwencja ogólna – ok. 13 mln zł oraz podatek od nieruchomości – 41,7 mln zł. Wydatki majątkowe określono póki co na 18,2 mln zł.

Deficyt w kwocie 3,9 mln zł ma być sfinansowany przychodami z tytułu kredytów i pożyczek długoterminowych oraz wolnymi środkami wypracowanymi na koniec 2018 roku.

9 komentarzy

 1. Krzysztof

  Ludzie czego wy się spodziewaliscie? Władza ma żmie w kieszeni zatrudnia swoich ludzi, którym daje kasę. Teraz WTI będzie rozdawać karty A inni bez prawa do głosu będą. Obserwujmy teraz wybory sołeckie jak ustawione będą. Kto przy korycie to zabiera swoich do niego. A inni niech oddają na nich. Radzę krople do oczu kupić żeby się przemyły.

 2. Jeśli chodzi o kanalizację to chcielibyśmy aby u nas w drodze była poprowadzona w Tymiance to odpowiedź była że oczyszczalnia miejska już nie Podola bo magazyny za duże mają spusty Super przy takim budżecie opłaconych przez Nas podatków jesteśmy odstawieni na drugi tor .Nie wspomnę też o naszej drodze dojazdowej do posesji po interwencjach mieszkańców służba podjeżdża sypie piach i już .Dziekujemy

 3. Na dochody gminy Stryków wpływają podatki płacone przez mieszkańców spoza samego Strykowa, a niestety nic z tych podatków do nich w postaci inwestycji nie wraca…

 4. Drogi Anonimie, park został zrobiony przez poprzedniego Burmistrza. W Głownie być może jest lepiej, więc powinieneś się tam przeprowadzić i wychwalać.

  • Zablysnelas Ewka,nie ma co. Odrazu wywiez wszystkich ktorzy osmielaja sie krytykowac ze nic w tym miescie ciekawego nie powsalo i glowna atrakcja to spacer w parku ewntualnie mozna na lawce posiedziec. Brak slow na Ciebie

 5. Lunapark postawi. Park zrobili i tyle widac z tych inwestycji no i co roku te same swiatelka przy drodze,a przepraszam dodatkowo napis sie pojawil. Przy takich dochodach z podatkow i nie tylko to powinno byc eldorado a tu nic nie ma,w Glownie juz 10 razy lepiej.

  • Gruba przesada. Stryków na inwestycje wydaje rocznie ponad 20 mln, a Głowno ledwie przekracza 2 mln (licząc bez dotacji, które nie podwajają nawet tej kwoty). Wystarczy zresztą porównać np. dynamikę rozbudowy kanalizacji czy dróg w gminie Stryków, by zobaczyć jaka jest różnica z Głownem.
   Poza tym park linowy (bo chyba o ten lunapark chodzi?) w tym sezonie raczej był zamknięty i wielu osób nie przyciągnął. Nie mówiąc już o koszcie śmieci, który jest najwyższy w regionie i który da się jeszcze mieszkańcom we znaki.

   • Chyba mnie nie zrozumiales. Z lunaparkiem to byla ironia. Oczywiscie ze masz racje ze wydaja duzo wiecej na drogi i kanalizacje tylko co poza tym?. Jakie atrakcje ma to miasto dla mlodziezy. Teren zalewu nie zmienia sie od kilkunastu lat,zadnego basenu,hali sportowej,domu kultury z prawdziwego zdarzenia itp. Kompletnie nic poza coraz lepsza jakoscia drog by latwiej bylo sie dostac do zakladow pracy. Jakos na Biedronke mozna bylo teren wygospodarowac ale zrobic cos dka mieszkancow z czego byliby dumni juz ciezko. Taka moja opinia i nikogo tu nie obrazam,a te teksty o wyprowadzce sa nietrafione poniewaz w Strykowie nie mieszkam,lecz mam z nim wiele wspolnego. W Glownie chociaz zrobili wakepark,stawiaja domki letniskowe,place zabaw,altanki,cos sie zaczyna dziac,tutaj czas sie zatrzymal i poza nowym parkiem zmian wizualnych nie widze wiekszych. Przepraszam jesli kogos urazilem swoją subiektywną opinią. Wesolego Roku zycze.

    • Jeśli ograniczyć się do inwestycji “uprzyjemniających życie”, to faktycznie, nie przeczę, że w Głownie jest więcej robione. Po części dzięki środkom prywatnym, ale rzeczywiście tak jest. Dodatkowo cieszy fakt, że jest grupa młodych z inicjatywą, którzy starają się coś zrobić dla miasta i to zaczyna być widoczne. Mam nadzieję, że ich pomysł z budżetu obywatelskiego przejdzie i spełni oczekiwania.
     Też Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.