Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że polscy gracze nieustannie oczekują powrotu na nasz krajowy rynek firm, które u nas działały i miały się świetnie, zanim wcielono w życie zmiany z ustawy hazardowej.

Miały też w kieszeni ponad dziewięćdziesiąt procent udziałów, w związku z czym krajowe spółki traciły na tym ogromne pieniądze.

Dzięki radykalnym zmianom udało się przywrócić polski rynek w ich ręce, jednak teraz tracą na tym gracze. Podatek od stawianych kwot, znacznie mniej atrakcyjne kursy… Wielu z nich w tej sytuacji decyduje się na obstawianie u nielegalnych buków, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, jeżeli nie chcemy popaść w kłopoty z prawem.

Wygrać można więcej, jednak raczej nikt nie będzie skłonny do zapłacenia kary, która może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy PLN – właśnie takie grzywny są przewidywane dla igrających z prawem. Zatem nie ma sensu nawet brać pod uwagę korzystania z usług nielegalnych buków.

Jakie zakłady bukmacherskie przez Internet wybierać?

Co prawda wybór legalnych firm bukmacherskich w Polsce nie jest tak szeroki, jak w przypadku tych krajów Unii Europejskiej, gdzie przepisy dotyczące hazardu nie są aż tak restrykcyjne, jak u nas, jednak nie znaczy to, że decyzja o nielegalnej grze jest lepsza.

Przeciwnie. Przez pewien czas obstawianie może się udawać. Być może nawet coś wygramy, być może nie wplączemy się w konflikt z prawem. Co jednak w sytuacji, kiedy bukmacher postanowi nie wypłacić wygranej? Gracz pozostaje z niczym i nie ma możliwości ubiegać się wypłatę należności. Bukmacherka to branża bezlitosna i można wiele stracić.

W Polsce istnieje już kilkanaście firm mających zezwolenie na to, by organizować zakłady bukmacherskie online. Jeśli zatem gracz nie chce narazić się wymiarowi sprawiedliwości lub po prostu bezmyślnie pozbyć się własnych pieniędzy, zanim zarejestruje konto u danego bukmachera, powinien zweryfikować, czy posiada on licencję Ministra Finansów.

W przypadku zakładów naziemnych nie ma tego problemu, gdyż wszystkie są legalne, natomiast jeśli chodzi o internetowe, sprawa nie jest już tak oczywista.

Gdy dany bukmacher jest legalny, informacja na ten temat powinna znajdować się na jego stronie w zakładkach “Informacje” lub “O firmie”. Jeżeli gracz nie jest w stanie tego znaleźć, pod adresem https://hazard.mf.gov.pl/ dostępny jest rejestr domen zakazanych, czyli tych, które należą do bukmacherów niezarejestrowanych na terenie Polski.

Zakłady bukmacherskie jak grać legalnie?

Istnieją też inne metody na to, aby dokonać poprawnej weryfikacji witryny. Legalny zakład bukmacherski ma adresy stron zakończone domeną PL. Pamiętajmy, że każda witryna zakończona domeną COM, EU, NET oraz innymi, po których dopiero następuje PL, nie jest legalna, a obstawianie za jej pośrednictwem niezgodne z polskim prawem.

Dlaczego więc witryny te są dostępne w Sieci?

Dobre pytanie i pewnie wielu nowych graczy się nad tym zastanawia. Skoro są zakazane, to dlaczego można się na nich rejestrować?

Więcej informacji o zakładach bukmacherskich online https://epoznan.pl/news-news-93857

Cóż, nielegalni bukmacherzy znaleźli sposoby na obejście polskiego prawa i dotarcie do potencjalnych graczy i w chwili, kiedy ich strona trafia do rejestru domen zakazanych, przenoszą jej treść na inny adres. Robią to nawet tak znane i szanowane na europejskim ryku firmy jak Unibet, dlatego też trzeba mieć się na baczności.

Nie wierzmy też informacjom, jakie czasem przekazują przedstawiciele nielegalnych bukmacherskich zakładów na temat tego, że licencja uprawniająca ich do organizowania zakładów w innych krajach Europy uprawnia ich do oferowania zakładów w Polsce.

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

undefined

Komentowanie nie jest możliwe.