Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce przeżywają renesans. Tylko bowiem takie firmy, które posiadają licencją na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce mogą oferować je użytkownikom z naszego kraju. Licencja wydawana jest przez Ministra Finansów na okres, najczęściej sześciu lat z możliwością przedłużenia o kolejne lata. Obstawiając mecze u takiego bukmachera, mamy pewność, że nasze pieniądze są w pełni bezpieczne, a my nie narażamy się na sankcje karne, które są przewidziane dla osób, które decydują się na korzystanie ze stron wpisanych do rejestru witryn bez licencji.

Coraz więcej legalnych podmiotów wchodzi na polski rynek, a co za tym idzie konkurencja staje się coraz większa, jest to z korzyścią dla graczy, ponieważ mogą oni liczyć na coraz to lepsze bonusy i promocje. Bukmacherzy natomiast starają się, aby ich marka była rozpoznawalna i wybierana przez coraz większą ilość użytkowników szukających wrażeń i emocji związanych z obstawianie meczów. Te legalne podmioty można coraz częściej zaobserwować na polskich stadionach piłkarskich i nie tylko – choć upodobały sobie one przede wszystkim kluby z Ekstraklasy, gdzie możemy zauważyć całą masę reklam takich bukmacherów jak na przykład LVbet, jest to firma przodująca w zaangażowaniu w sponsorowanie polskiego sportu. Jednych tchem można wymienić takie kluby piłkarskie jak Wisła Kraków, której ten bukmacher jest głównym sponsorem, PIast Gliwice – nowy Mistrz Polski czy Arka Gdynia, Wisła Płock itd. Na koszulkach, stadionach są reklamy LVbet, przez co korzystają na tym obie strony. Kluby bowiem otrzymują potężny zastrzyk gotówki, a bukmacher ma bardzo atrakcyjną reklamę skierowaną wprost do miłośników piłki nożnej.

Kolejnymi firmami bukmacherskimi, które sponsorują czy współpracują z klubami Ekstraklasy są Fortuna – sponsor koszulkowy Legii Warszawa, Forbet, którego logo możemy zauważyć na trykotach piłkarzy Śląska Wrocław, a także STS, który współpracuje z Jagiellonią Białystok.

Nie samą jednak piłką nożną człowiek, żyje dlatego bukmacherzy wybierają także inne dyscypliny, w których szukają potencjalnych reklamobiorców. Przykładowo PZbuk zakłady bukmacherskie, jest partnerem polskiej reprezentacji w koszykówce (na stronie tego bukmachera można również oglądać mecze ligi NBA na żywo), a także reprezentacji hokeja na lodzie. Jak sam bukmacher przyznaje “z dumą wspieramy polski sport”.

Widzimy więc, że zmiany w ustawie hazardowej, które zaszły w 2017 roku wpłynęły pozytywnie nie tylko na stan polskiego budżetu – wpływy z podatku od gier hazardowych, ale również korzyści odnoszą polskie kluby i reprezentacje narodowe.

Komentowanie nie jest możliwe.